Trhovec vyhodil Babiše ze stánku se slovy: Vám nic neprodám. Nenávidím vás

(Facebook A. B.)

Nepěknou vzpomínku má Andrej Babiš na trhovce v Třeboni. Premiér se postavil do jednoho z prodejních stánků na akci Okolo Třeboně, prohlédl si sortiment a aniž by se na prodejce podíval, objednal si. Nic ale nedostal. Jediné, co obdržel, byla ostrá kritika. Trhovec a třeboňský kavárník premiéra totiž ze stánku vyhodil s tím, že ho nenávidí a že mu nic neprodá. Babiš se udiveně díval a po tom, co se začala celá fronta smát, odešel.

Informace o „incidentu“ se objevila na sociálních sítích. Portál Budějcká drbna nyní přinesl komentář samotného stánkaře, který je překvapený velkou vlnou podpory, kterou dostává od lidí. „Na mé oslovení: „Andreji, já vám tu nic nedám, protože vás ze srdce nenávidím,“ se narovnal a koukal jak puk. Bylo vidět, že je zaskočen, a já byl tak trochu zaskočen tím, že je zaskočen on. Čekal bych, že se s takovou reakcí setkává běžně,“ popsal trhovec Jan Lukavský pro web Budějcká drbna.

Pro to, co žádal a nedostal premiér, po chvíli přišla jeho ochranka. Kavárník také vysvětlil, že po omezeních kvůli koronaviru Babiše nenávidí ještě víc než dříve. „Chci aby mé děti vyrostly v demokratické společnosti a aby se do ní nemusely nikam stěhovat. Kdo dává politikovi dobrovolně svůj hlas, dává mu tím přeci především svou důvěru. Jak může někdo věřit politikovi, kterému prokazatelně nezáleží ani na vlastních dětech, tak tomu nerozumím a asi ani nechci,“ konstatoval Jan Lukavský s tím, že kontroly z finančáku se prý nebojí.

„Opravdu mě překvapilo, že je o tuto historku takový zájem. Všichni mě plácali po ramenou a říkali: „Ty seš frajer, to bych nedokázal.“ Já nechápal, o čem to jako mluví, a oni: „Ty si jako myslíš, že na tebe nezakleknou? Už teď po tobě jde finančák, jen počkej.“ Já tomu zatím nevěřím, jsem ale v šoku, kolik známých by se mu bálo říct svůj názor ze strachu, aby jim například nezavřel hospodu,“ dodal pro Drbnu Jan Lukavský.

Není to zdaleka poprvé, kdy se Andrej Babiš na masové akci, které jeho PR tým vyhledává, musel setkat s názorem občana. Na sítích koluje starší video, na kterém si Babiš vyslechl například to, že ukradl padesát milionů, že ojebává stát na daních, jak napsal i expremiér Sobotka, a další informace. Babiš na slova občana reagoval například takto: „Můžete kecať co chcetě.“

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]