Tři slova, která chceme slyšet od Babiše v roce 2021

Andrej Babiš (vlada.cz)

Andrej Babiš | FOTO: vlada.cz

Rok 2020 už snad každému ukázal, že Andrej Babiš jako premiér je to nejhorší, co mohlo Českou republiku potkat. Je naprosto neschopný v řízení čehokoli, zejména státu. Jediné, co se mu daří, je další obohacování a posílání peněz daňových poplatníků do holdingu Agrofert.

Připomeňme si. V tomto roce se vláda nepřipravila na první vlnu koronavirové pandemie, ač ji k tomu vyzývali všichni s opozicí v čele. Tehdejší ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se svým kolegům v poslanecké sněmovně vysmál a v Babišově MF DNES pak vydal článek, v němž covid-19 zlehčoval.

Eric Drooker

Česká vláda se ale nepřipravila ani na druhou vlnu koronavirové pandemie. Zjevně ji nějaké přípravy vůbec nevzrušují, Babiš vykřikoval, že jsme best in covid, načež se zjistilo, že chytrá karanténa skončila dřív, než začala, trasování nefungovalo a čísla vyskočila tak rychle, jak by nás na jaře nenapadlo ani v nejhorších dnech. Vláda opět neměla plán a z klobouku vytahovala jedno opatření za druhým.

Na konci roku 2020 přišla vlna třetí. V očkování, které taktéž nikdo nestihl připravit, zaostáváme za ostatními státy. To, co Babiš předvedl, aby si zároveň z českého rozpočtu poslal desítky milionů na projekty Agrofertu, které neproplatí Evropská unie, je prostě a jednoduše neuvěřitelné.

Andrej Babiš je pro dobu krize (ale samozřejmě i pro jinou dobu) ten nejhorší předseda vlády, jakého si lze představit. Dnes už za jeho neschopnost bohužel platí lidé svými životy, což nejspíše nečekali ani jeho kritici.

Pro příští rok by měl tedy Babiš říct pouze tři slova. „Omlouvám se. Odcházím.“

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články