Trikoloristka Majerová a komunisté podporují Babiše. Svérázná obnova pravicové politiky

Zuzana Majerová (Pavel Šmejkal / FORUM 24)

Zuzana Majerová | FOTO: Pavel Šmejkal / FORUM 24

Musíme uznat, že pokud jde o lísání se k nadpřirozeným silám, tak mají ve spolku s názvem Trikolora před Andrejem Babišem náskok. Zuzana Majerová a Petr Štěpánek se na videu obraceli k Ježíškovi ještě předtím, než našel šéf hnutí ANO v kapse „jezulátka“ a na druhý pokus se mu povedlo proniknout do kostela.

Teď se ale trikoloristé dali dohromady s komunisty a podporují tažení velkouzenáře a obchodníka s hnojivy na Hrad. Postmoderní doba taková spojenectví nevylučuje. Revoluční předvoj proletariátu KSČM se postavil na stranu oligarchy a miliardáře, který nechává ve svých drůbežárnách trpět kuřata i zaměstnance a nyní projevuje sklony náboženským přežitkům. Když se ale V. I. Lenin mohl nechat platit ultrareakčním německým císařem Vilémem II. a soudruh Gottwald po svém prvním zvolení zašel na bohoslužbu do katedrály, proč ne. To je dialektický přístup.

()

Trikolora na svých stránkách píše: „Jsme jediná skutečná pravice.“ Dopadlo to tak, že jsou na jedné lodi s bolševiky stalinsko-brežněvovského ražení.

Na facebooku Zuzany Majerové předsedkyně sděluje, že „Trikolora vyslovuje do druhého kola prezidentské volby podporu Andreji Babišovi a jeho volbu tímto doporučuje také všem svým členům a příznivcům.“

Tvrdí se tam, že „hlava státu by se za současné situace měla z mnoha dobrých důvodů rekrutovat spíše z opozice“. Proč? „A to také proto, že kabinet Petra Fialy považujeme za vládu národní zkázy.“

Protože náboženská nákaza teď řádí jako covid za své vrcholné kariéry, dočkáme se i biblického zdůvodnění. „Chápeme, že pro některé voliče nemusí být ani jeden z kandidátů ideální volbou, jako politická strana ale cítíme povinnost vyjádřit se naprosto jednoznačně. Ostatně již evangelista Matouš říká: „Vaše řeč budiž ano, ano – ne, ne. Co je nad to, je od zlého,“ dokončuje předsedkyně kázání.

Billboard prezidentského kandidáta Andreje Babiše (ANO) (ČTK / Šimánek Vít)

Ten coming out oceňujeme. Trikolorovci, okamurovci a bolševici společně nenávidí Západ, Ameriku a Evropskou unii, takzvaně bojují za mír, který si představují jako Leonid Brežněv, a hluboce se vciťují do údajných obav putinovského Ruska. Pro ně je skutečně Andrej Babiš ideální kandidát.

Nastane ovšem problém, protože ta náhlá otočka budí i u dosavadních stoupenců rozpaky. „Škoda no. Volil jsem Trikoloru, ale tímhle jste u mě skončili. Jako jasný, Pětidemolice je velkej průser, ale Bureš je arci gangster, kterej patří do tepláků a ne na hrad. To, co předváděl v době covidové hysterie, jak rozdupal jakoukoliv iluzi lidských práv, totálně vytuneloval veškeré peníze a zadlužil naše potomky na několik generací, to se nedá zapomenout,“ píše pan Miroslav (bez úprav – pozn. red.).

Paní Zuzana se bude muset s komunisty nějak poradit ohledně umění, jak lidem vysvětlit úplně všechno. Jenže jim už to poslední dobou taky moc nejde.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články