Trpíme víc než všichni, posteskla si Monika Babišová. Občané jí přispívají ve fiktivní sbírce

Monika Babišová (Wikimedia Commons)

Monika Babišová | FOTO: Wikimedia Commons

Koronavirem zmítané Česko, toho času rozparcelované na jednotlivé neprůchozí, střežené správní celky, dostalo za úkol strávit stesk premiérovy manželky trpící po návratu z dovolené u moře v Dubaji. Češi zareagovali po svém – na podporu Moniky Babišové uspořádali fiktivní sbírku. 

Aktuální trapnost z dílny public relations Andreje Babiše měla zdánlivě všechny předpoklady k tomu, aby odvedla pozornost Babišových skalních voličů od úpadku preferencí jejich favorita. Jenže nestalo se tak – báchorka o ohrožení Moniky Babišové a jejím následném útočišti v Dubaji je podle rozporuplných výpovědí manželů Babišových jen pramálo uvěřitelná. Když navíc po svém návratu z přímořského rezortu Babišová prohlásila „Jsme na tom hůř než všichni, protože musíme vše přísně dodržovat a jsme nejvíc sledovaní“, sklidila už jen posměch.

Obrana před Babišem (FORUM 24)

„Pomozte, prosím! Monika Babišová je na tom z nás všech úplně nejhůř. Je to pro ni absolutní stres, protože musí společně se svou rodinou doopravdy dodržovat všechna opatření, která vymyslí její manžel a jeho debilní tým. Je na tom zle. Trpí!“ vyzývají pořadatelé „Veřejné sbírky na pomoc Monice Babišové“ – události na facebooku, která vzbudila během několika málo dnů zájem 13 000 lidí.

Babišová podle nich trpí zásadním způsobem. „Máte doma rok dvě tři děti v dva plus jedna a sami jste na home office? Nemáte prachy, protože nemůžete makat? Samoživitelka? Zdravotník? Pche! Proti tomu, jak trpí Monika Babišová, její nejbližší přátelé a její rodina, netrpíte vůbec. Jste ubohé nuly a akorát škemráte o pomoc,“ stojí v popisu události.

Pořadatelé dále zesměšňují rozhazovačnost Babišové a ironicky vyzývají k její finanční podpoře. „… vezměte nějaké peníze, co vám ještě zbyly, a koukejte je dát na sbírku pro Moniku, která trpí jako kráva!“ vysvětlují s tím, že peníze Monika rozhází za nesmysly.

Babišovými marketéry zjevně smyšlený příběh byl přitom dobře vystavěný k tomu, aby rozjitřil ochranářské city. Vůbec nevadilo, že se z větší části odvíjí v přímořském letovisku v Dubaji. Jak známo, Babišovo bohatství jeho voličům imponuje. Stesky Babišové, která po návratu z Dubaje fňukala nad nutností dodržovat omezení, ale dojmou málokdo.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner