Severokorejský vůdce Kim Čong-un se v neděli sešel s americkým prezidentem Donaldem Trumpem v demilitarizované zóně na hranici Jižní a Severní Koreje.

Oba vůdci si na demarkační linii potřásli rukou a poté společně na chvíli přešli na severokorejské území. Pak se vrátili a setkali se s jihokorejským prezidentem.
„Toto je historický moment,” sdělil Kim Čong-un. „Rád vás zase vidím. Nečekal jsem, že se s vámi setkám na tomto místě.”

„Překročení linie mi bylo velkou ctí,” řekl Trump a poznamenal, že mezi ním a Kimem panuje „velké přátelství”. „Je to velký den pro svět,” prohlásil na hranici mezi oběma státy. „Věřím, že toto je výraz jeho ochoty vzdát se nešťastné minulosti ve prospěch nové budoucnosti.”

Podle televizní stanice CNN Trump patrně Kima pozval na návštěvu Washingtonu. „Pozvu ho hned teď do Bílého domu.”

Oba vůdci se ještě jednou krátce sešli s novináři a pak se věnovali dvoustranným jednáním v Domě svobody na jihokorejské straně hranice. Po necelé hodině Trump doprovodil Kima na hranici, rozloučil se s ním a vrátil se zpět.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner