Trump se setkal s Kimem a na chvíli vstoupil na území KLDR

(repro video Reuters)

Severokorejský vůdce Kim Čong-un se v neděli sešel s americkým prezidentem Donaldem Trumpem v demilitarizované zóně na hranici Jižní a Severní Koreje.

Oba vůdci si na demarkační linii potřásli rukou a poté společně na chvíli přešli na severokorejské území. Pak se vrátili a setkali se s jihokorejským prezidentem.
„Toto je historický moment,” sdělil Kim Čong-un. „Rád vás zase vidím. Nečekal jsem, že se s vámi setkám na tomto místě.”

„Překročení linie mi bylo velkou ctí,” řekl Trump a poznamenal, že mezi ním a Kimem panuje „velké přátelství”. „Je to velký den pro svět,” prohlásil na hranici mezi oběma státy. „Věřím, že toto je výraz jeho ochoty vzdát se nešťastné minulosti ve prospěch nové budoucnosti.”

Podle televizní stanice CNN Trump patrně Kima pozval na návštěvu Washingtonu. „Pozvu ho hned teď do Bílého domu.”

Oba vůdci se ještě jednou krátce sešli s novináři a pak se věnovali dvoustranným jednáním v Domě svobody na jihokorejské straně hranice. Po necelé hodině Trump doprovodil Kima na hranici, rozloučil se s ním a vrátil se zpět.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]