Trump vyhodil šéfa Agentury pro kybernetickou bezpečnost. Nepotvrzuje jeho spiklenecké teorie

ČTK

Donald Trump | FOTO: ČTK

Donald Trump vyhodil vysoce postaveného činitele dohlížejícího na zabezpečení. Důvodem zjevně je, že popřel tvrzení prezidenta o podvodech s voličskými hlasy.

Prezident Donald Trump prohlásil, že „ukončil působení“ šéfa Agentury pro kybernetickou bezpečnost a bezpečnost infrastruktury (Cisa) Chrise Krebse za jeho „vysoce nepřesné“ výroky o integritě hlasování. Jako mnoho dalších, které Trump vyhodil, se Krebs dozvěděl, že je už bez práce, když v úterý četl prezidentův tweet.

Pavel Hofman

Trump stále odmítá uznat svou porážku a pokračuje v nepodložených výrocích o „masivních“ podvodech na voličích. Zatím se lidem z jeho kampaně nepodařilo žádné podvody prokázat a soudy jejich podání odmítají jedno za druhým.

Volební úředníci již prohlásili, že hlasování bylo „nejbezpečnější“ v historii USA. Krebs je zatím posledním vysoce postaveným úředníkem, kterého americký prezident po porážce propustil. Už byl také vyhozen ministr obrany Mark Esper, protože Trump zapochyboval o jeho loajalitě.

Několik hodin před tím, než byl vyhozen, zveřejnil Krebs tweet, který zjevně mířil na Trumpovo tvrzení, že hlasovací zařízení v různých státech přidávala hlasy kandidátu Bidenovi. Napsal: „Ohledně tvrzení, že volební systémy byly zmanipulovány, se shoduje 59 expertů na volební bezpečnost, že ‚ve všech případech, o kterých víme, byla tato tvrzení buď nepodložená, nebo jsou technicky nekoherentní‘.“

Ve Washingtonu se spekuluje, že než Trump v lednu opustí úřad, mohou o místa přijít ještě ředitelka CIA Gina Haspelová a ředitel FBI Christopher Wray.

(BBC.com.)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner