Trump je nominovaný na Nobelovu cenu míru. Snažil se o mír mezi národy, tvrdí norský poslanec

Donald Trump  (twitter)

Donald Trump | FOTO: twitter

Americký prezident Donald Trump je nominovaný na Nobelovu cenu míru. Po boku Matky Terezy, ale i Jásira Arafata může Trump pomyslně stanout přičiněním norského poslance Christiana Tybringa-Gjeddea, který jej na toto prestižní ocenění nominoval za zprostředkování mírové dohody mezi Izraelem a Spojenými arabskými emiráty.

Zmíněný člen norského parlamentu Trumpovi přisuzuje snahu řešit vleklé konflikty po celém světě. „Myslím, že se více snažil nastolit mír mezi národy než většina ostatních nominovaných na Nobelovu cenu míru,“ vysvětlil svou iniciativu poslanec, který současně předsedá Stálé delegaci do Parlamentního shromáždění NATO. Zprávu o tom přinesla stanice Fox News.

Tybring-Gjedde pak podle Fox News v nominačním dopise komisi přisoudil Trumpově administrativě „klíčovou roli při vytváření vztahů mezi Izraelem a Spojenými arabskými emiráty“ a vyjádřil naději, že příklad Spojených arabských emirátů budou následovat i další státy Středního východu. „Tato dohoda by mohla být jazýčkem na vahách, který učiní z Blízkého východu region spolupráce a prosperity,“ předjímal širší Trumpovy zásluhy.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]