Trumpova duchovní poradkyně žádala konec satanských těhotenství

Twitter

Paula Whiteová. | FOTO: Twitter

Kritici prezidenta Donalda Trumpa mají teď kromě procesu usilujícího o sesazení prezidenta ještě jedno nové a dosti zábavné téma. Objevilo se video, na kterém Trumpova „duchovní poradkyně“ Paula Whiteová káže o tom, že „satanská těhotenství musí být potracena právě teď“.

„Ve jménu Ježíše nyní přikazujeme všem satanským těhotenstvím, aby právě teď potratila,“ horlí na videu v kázání z 5. ledna. Záběry byly zveřejněny na Twitteru v pátek na účtu  Right Wing Watch. Whiteowá říká, že „podivné větry … poslané, aby ublížily církvi … poslané proti našemu prezidentovi, poslané proti mně … právě teď to zlomíme Ježíšovou krví.“

Když nastalo jisté pozdvižení, Whiteová tvrdila, že mluvila metaforicky a že modlitba mínila, aby bylo zničeno zlo, i satanské, že nešlo o skutečné potraty. Jak ale komentáře připomínají, pro někoho, kdo umí anglicky a ví o tom, že je dáma bojovnicí proti potratům, to muselo znít dost překvapivě.

Od listopadu slouží Whiteová jako zvláštní poradkyně ve White House Faith and Opportunity Initiative.

Tento výron myšlenek podnítil pochopitelně na Twitteru různé reakce, kdy bylo připomínáno, že evangelikálové (tedy američtí protestantští křesťané radikálního ražení) nazývají všechny děti darem od Boha, nebo se objevily ironické dotazy, zda nyní „bílí“ budou podporovat potraty satanistických zárodků. Není také jasné, co to znamená satanské těhotenství. Musí být rodiče členy nějakého satanské církve, nebo jenom Demokraté?

Došlo to tak daleko, že se ozvala dokonce i Satanova církev a sdělila Whiteové, že pokud jako jejich „imaginární přítelkyně“ žádá ukončení těhotenství někoho jiného proti jeho vůli, je to „zcela zmatené“.

Je zřejmé, že vnášení náboženské terminologie do politiky nepřináší vždycky úplné vyjasnění situace.

(Zdroj: huffpost.com, Twitter)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner