Trumpova zeď je nesmysl. Kdo bude chtít, překoná ji, je slyšet z Mexika

Americký prezident Donald Trump ve středu vydal exekutivní příkaz ke stavbě zdi na mexické hranici dlouhé 3200 kilometrů. Podle Trumpa by se zeď měla začít stavět během několika měsíců a nakonec by ji mělo ze sta procent uhradit Mexiko.

Národ bez hranic není národem, uvedl Trump při návštěvě ministerstva pro vnitřní bezpečnost. USA se nyní ohradí před nezákonnou imigrací ze Střední Ameriky a před vlivem drogových kartelů, doplnil prezident.

Tato informace se setkala s vlnou negativních reakcí. Mexický prezident Enrique Peňa Nieto už zrušil svou návštěvu USA, kde se měl v příštím týdnu sejít s novým americkým prezidentem Donaldem Trumpem.

Reakce na stavbu zdi na hranicích USA s Mexikem poskytly pro FORUM 24 Američanky žijící ve městě Merida v mexickém státě Yucatan.

„Upřímně, Trumpa nemůžeme vystát. Myslíme si, že americký prezident nemá takové pravomoci, aby mohl jen tak dělat, co se mu zlíbí. Navíc je to velký žvanil a lhář, mluví impulzivně a zdaleka nesplní, co nasliboval,“ říkají Američanky.

„Co se týče mexických ilegálních pracovníků, tak zdaleka není tolik Američanů, kteří by Mexičany nemohli vystát, protože dobře vědí, že by za ně nikdo tu dřinu neudělal. A zeď? To je úplný nesmysl, jednak už tam něco jako zeď je a pak, kdo se bude chtít do USA dostat, tak s tam dostane. A drogové kartely už prý dávno mají pod hranicí prohrabané tunely, takže nějaká zeď je fakt sranda,“ shodly se Američanky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner