Trumpovo prezidentství skončilo děsivě. Kniha známého novináře poodhalí proč

Eric Drooker

Dnes již bývalý americký prezident Donald Trump nedorazil na inauguraci svého nástupce Joea Bidena. Ač byl jeho poslední projev smířlivý, všem nejspíš dlouho zůstanou v hlavách hrozivé záběry z útoku jeho příznivců na Kapitol, ale i jeho neustálá tvrzení o zfalšovaných volbách. O Trumpově prezidentství napsal před časem knihu slavný novinář Bob Woodward. Jmenuje se Strach – Trump v Bílém domě a je k dostání na e-shopu FORUM.

Kniha Strach – Trump v Bílém domě je nejintimnějším portrétem úřadujícího prezidenta, jaký byl kdy publikován během prezidentových prvních roků ve funkci.

KNIHU OBJEDNÁVEJTE ZDE

Přes všechny téměř každodenní zprávy o chaosu a neshodách v Bílém domě neměla veřejnost tušení, jak špatná interní situace doopravdy je. Trump se choval rozporuplně a nevypočitatelně, zřídkakdy se dokázal soustředit. Pokud ho něco rozčílilo, když měl špatnou náladu, klidně dokázal o obchodní smlouvě KORUS prohlásit: „Dnes odstupujeme.“ Nyní však zde byl dopis, datovaný 5. září 2017, potenciální rozbuška ohrožující národní bezpečnost. Cohn se obával, že pokud Trump dopis uvidí, bez váhání ho podepíše. Cohn sebral koncept dopisu z pracovního stolu. Uložil ho do modré složky s označením „KEEP“. „Ukradl jsem ho z jeho stolu,“ svěřil se později kolegovi. „Nechtěl jsem, aby ho četl. Ten dokument nikdy neuvidí. Musím chránit naši zem.“ Vzhledem k anarchii a nepořádku, které panovaly v Bílém domě i Trumpově mysli, prezident chybějící dopis nezaregistroval.

Autoritativním reportážním stylem, vytříbeným během vlád osmi prezidentů od Richarda Nixona až k Baracku Obamovi, odhaluje autor Bob Woodward v bezprecedentních detailech skutečnou podobu života v Bílém domě za vlády Donalda Trumpa, včetně toho, jakým způsobem prezident dospíval k rozhodnutím v závažných otázkách zahraniční a domácí politiky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]