Turci zatkli Markétu Všelichovou, byla obviněna ze spolupráce s teroristy

Markéta Všelichová (Twitter / SF)

Markéta Všelichová | FOTO: Twitter / SF

Turecká policie obvinila dva Čechy, které zadržela v minulých dnech na svém území, z příslušnosti k teroristické organizaci. Podle listu Daily Sabah se jedná o Markétu Všelichovou a Miroslava Farkase. Právě se Všelichovou přineslo Svobodné fórum před časem rozhovor, který si můžete připomenout.

ČTK to dnes řekla mluvčí českého ministerstva zahraničí Michaela Lagronová. Česká strana má podle ní informace o zadrženém muži a ženě od 13. listopadu, kdy se údajně pokusili přejít z Turecka do Iráku a při hraniční kontrole se u nich našly materiály, které zmiňují teroristickou organizaci v Turecku.

Česká diplomacie se nyní podle Lagronové snaží o deportaci zadržené dvojice do Česka. Turecký list Daily Sabah předtím oznámil, že dvojice byla zatčena ve středu při pokusu překročit tureckou hranici se Sýrií.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]