Turecký vpád do Sýrie: Političku vytáhli z auta, znásilnili, ukamenovali a připravili o hlavu

ČTK

Autoritářský turecký prezident Recep Erdogan | FOTO: ČTK

Turecký tisk Yenisafak blízký prezidentu Erdoganovi se raduje z toho, že „teroristická skupina utrpěla těžkou ránu. Chalafová byla neutralizována v úspěšné operaci“. Tento zdroj uvádí, že Turci provedli úspěšný útok ze vzduchu na političku Hevrin Chalafovovu. Pravda je však mnohem brutálnější.

Arabští ozbrojenci bojující na straně Turecka při vpádu do Sýrie pětatřicetiletou političku vytáhli z auta, znásilnili ji, ukamenovali a následně ji měli uříznout hlavu. Jejího řidiče a další doprovod postříleli.

youtube

Hevrin Chalafová usilovala o mnohonárodnostní soužití, zastávala post generální tajemnice strany Budoucí Sýrie. Patřila mezi hlavní politické síly, které pracovaly na obnově regionu zničeného válkou s Islámským státem.

Turecko zahájilo ve středu okupaci Sýrie, cíleně likviduje kurdské milice, které nepochopitelně opustila armáda USA. Právě kurdští bojovníci přitom sehráli důležitou roli v poražení Islámského státu. Brutální postup Turků v Sýrii má odezvu po celém světě. V ČR dění komentoval například Miroslav Kalousek:

„Turecký vládní tisk se raduje, že Hevrin Chalafová byla ,neutralizována‘. Byla zneuctěna a bestiálně umučena. Nesmíme mlčet a nic nedělat. Zítra zasedá Poslanecká sněmovna. Doufám, že se shodneme na nealibistické pozici vůči zločinné agresi Turecka,“ napsal šéf poslanců TOP 09.

Mirek Topolánek na Twitteru naráží na to, že prezident Erdogan a jeho brutální útok na sousední stát má podporu Andreje Babiše: „,Výstavba bezpečnostní zóny v severní Sýrii‘, kterou veřejně podpořil český premiér, zahrnuje znásilňování a vraždy žen a osvobozování zajatců z řad Islámského státu. Pokusí se opozice k tomu svolat schůzi Sněmovny? I prostý pokus má smysl,“ napsal bývalý premiér.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner