Turistovi se vrátily umělé zuby, které ztratil na dovolené před 11 lety

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Každému už se určitě přihodilo, že na dovolené či na výletě něco ztratil. Vesměs se jedná o drobnosti, které můžeme postrádat, a tak se ani nezamýšlíme nad tím, co se s těmito věcmi stalo. Pokud ovšem přijdete o umělý chrup, zřejmě si na to vzpomenete i po letech. 

Své o tom ví třeba Paul Bishop, jehož příběh nabídla BBC. Třiašedesátiletý Brit se v roce 2011 vydal do španělského letoviska Benidorm v provincii Alicante.  

Tam si s přáteli užívali zdejší pohostinnosti a navštívili nejeden noční podnik. V jenom z nich se ovšem Paulovi neudělalo dobře po několikátém cideru, který ten večer měl. „Vypil jsem ho a on se rozhodl, že se vrátí,” vzpomíná britský turista.

Ihned se tedy přesunul ke koši, kde svůj problém vyřešil. „Když jsme zamířili do dalšího baru, kamarád se na mě otočil a zeptal se, kde mám zuby,” vzpomíná Paul na moment, kdy zjistil, že v koši nechal víc, než zamýšlel. Hledání ztraceného umělého chrupu ovšem dopadlo neúspěšně.

O to větší bylo překvapení, když mu po 11 letech najednou pošťák přinesl balíček, v němž byly jeho zuby. “Myslel jsem si, že si někdo dělá legraci,” říká Paul, podle nějž je celá věc neuvěřitelná. Jeho chrup totiž objevili pracovníci španělské skládky, kteří kontaktovali místí policii.

Ta podle vzorku DNA zjistila adresu britského výletníka a protézu mu poslala. „Každý ví o mých slavných zubech. Budu si muset otevřít muzeum zubů ve Stalybridge!” říká Paul s úsměvem.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články