Turné Žlutého barona skončí v neděli. Ve Vodňanech, za které na autory míří žaloba

Deník Referendum

Žlutý baron | FOTO: Deník Referendum

Autoři knihy, redaktoři Deníku Referendum, ukončí tříměsíční putování po českých městech v neděli ve Vodňanech, které jsou sídlem Babišovy drůbežárny, jež na naše noviny kvůli jedné z kapitol knihy podala trestní oznámení.

Turné představující knihu Žlutý baron a s ní související film Selský rozum o souvislostech politického působení a podnikání Andreje Babiše skončí po třech měsících v neděli 30. července ve Vodňanech. Autoři se rozhodli umístit sem závěr turné proto, že zdejší Babišova drůbežárna na ně podala trestní oznámení kvůli kapitole knihy, která popisuje, jaké v ní panují neutěšené poměry, zejména ve vztahu k zaměstnancům. Poté, co Zuzana Vlasatá a Jakub Patočka strávili minulý měsíc půlden na Policii ČR, kapitola o vykořisťování zaměstnanců ve vodňanských drůbežárnách vyšla i v Deníku Referendum.

Turné v závěrečném týdnu už má za sebou hojně navštívené akce v Lounech a v Karlových Varech. Večerů, během nichž se kromě představení knihy Žlutý baron promítá film Selský rozum Víta Janečka a Zuzany Piussi, se v obou městech zúčastnilo přes sedmdesát lidí. Dnes se koná projekce v Aši, v pátek v Chebu, v sobotu v Klatovech. Turné na závěr zavítalo do karlovarského kraje, s nímž byl spjat dosud největší rozruch: kvůli akci v Sokolově, kterou se pokoušela zmařit tamní radnice a krajský úřad, kontrolované Babišovými lidmi.

Knihy Žlutý baron se od vydání na začátku května prodalo hodně přes deset tisíc kusů a překročila tedy hranici bestselleru. Knižní velkodistributoři ji evidují mezi nejprodávanějšími tituly roku. Kosmas ji od poloviny července nabízí také jako e-knihu.

Akce ve Vodňanech začíná v šest hodin na fakultě rybářství v ulici Na Valše 207. Autoři knihy pořádají pro zájemce komentovanou prohlídku ubytoven zahraničních dělníků. Ta začne ve čtyři hodiny odpoledne na vodňanském náměstí.

Autoři partnerského filmu Selský rozum připravili v souvislosti s trestním oznámením třetí trailer. Po skončení turné Žlutého barona bude nadále možné zhlédnout samotný film. Autoři o připravovaných projekcích informují na svém FB. Objednat projekci je možné na stránkách D1 film. Uvedení dokumentu v České televizi se připravuje, ale termín zatím nebyl stanoven.

Převzato z Deníku Referendum.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner