Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se shodla na tom, že by televizi Barrandov měla zaplatit pokutu 400 tisíc korun za neobjektivitu a nevyváženost. Podle RRTV moderátor a majitel televize Jaromír Soukup v pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa „jednosměrným pohledem komentoval státní investice a hospodaření některých nadnárodních firem“, informuje Česká televize. Jak doplňuje Blesk.cz, takovou nadnárodní firmou je míněna například Škoda Auto.

Společnost Barrandov Televizní Studio dostala již v květnu od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) pokutu 200 000 korun za tendenční a nevyváženou reportáž v pořadu Moje zprávy z loňského listopadu.

ČTK tehdy uvedla: „Reportáž Ryba smrdí od hlavy se zabývala státními zakázkami pro agenturu Dorland. Mimo jiné šlo o zakázku na kampaň Ryba domácí pro podporu spotřeby domácích sladkovodních ryb od ministerstva zemědělství. Podle rady obsahovala tvrzení ohledně problematických zakázek, jež byla předkládána jako fakta, přičemž zainteresované osoby a subjekty nedostaly prostor se k těmto domnělým faktům vyjádřit a celý případ byl prezentován jednostranně bez zařazení jakéhokoliv relevantního opozičního vyjádření. Zástupci Dorlandu si na reportáž u rady stěžovali hned po jejím odvysílání 20. listopadu.“

Revue Forum Banner