Demonstranti v pondělí zaplnili Staroměstské náměstí. V dalších městech se také sešli lidé. Všichni protestovali proti Marii Benešové na postu ministryně spravedlnosti a proti vládě premiéra Andreje Babiše. A co na to nejsledovanější česká televize Nova v pondělních Televizních novinách? Nic. Zato jsme se ale dozvěděli, že Babiš Čechům obstará kvalitnější potraviny.

Často se stává, že se lidé ptají, proč má Andrej Babiš i přes všechna známá fakta stále tak velkou podporu obyvatel. Odpověď je v síle komerčních médií, která tato fakta, a to včetně demonstrací desetitisíců lidí, ignorují.

V hlavní zpravodajské relaci TV Nova, v Televizních novinách v pondělí v 19:30, se hovořilo o dvojí kvalitě potravin (hlavní zpráva dne), raritních bankovkách, o odchytu vlků, o počasí, o změně vedení Ředitelství silnic a dálnic a samozřejmě o miminku britského prince Harryho a jeho manželky Meghan.

Jelikož i soud uznal (poté, co TV Nova zažalovala deník FORUM 24), že reportáže této televize jsou neobjektivní a nahrávají vybraným politikům, se situace nejsledovanějšího zpravodajství nezlepšila, naopak. Sledujeme způsob, jakým lze zamlčet nejdůležitější událost dne.

Nezodpovědnost českých novinářů je velká. Ale nezodpovědnost majitele TV Nova je ještě větší. A o zaujatosti vedení zpravodajství na TV Nova a jeho napojení na Andreje Babiše už pravděpodobně nelze pochybovat.

Nejsledovanější televize v České republice zamlčela, že její občané chtějí mít nezávislou justici. Že jich je opravdu hodně a že se sešli již podruhé. Je to skandál, o kterém by se v žádném případě nemělo mlčet.

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora