Tvrzení o Putinově dobrém zdraví vyvrací další video, na němž nemůže hýbat rukou

Vladimir Putin. (Kremlin.ru / Wikimedia Commons /CC BY 4.0)

Vladimir Putin. | FOTO: Kremlin.ru / Wikimedia Commons /CC BY 4.0

Zdravotní stav Vladimira Putina je dlouho diskutovaným tématem. Pokaždé když se objeví zpráva o tom, že je ruský prezident zcela zdráv, následují spekulace a důkazy o tom, že tomu tak není. Poslední z nich má ukázat, že hlava státu vůbec neovládá svou pravou ruku.

Podle ředitele CIA Williama Burnse je Vladimir Putin „až příliš zdravý“. Zpochybnil tak časté zprávy o tom, že ruský prezident trpí závažnou nemocí, píše respektovaný server Politico. O skvělém zdravotním stavu ruského vůdce průběžně informuje i Kreml.

(Týdeník FORUM)

Přesto se stále objevují informace o potížích, které má mít Putin například s kontrolou své pravé ruky. Video, které se nyní šíří na sociálních sítích, totiž ukazuje ruského prezidenta při prohlídce vojenského muzea v rámci oslav Dne ruského námořnictva. Ten vždy připadá na poslední červencovou neděli.  

Na záběrech je vidět, že Putina při hovoru s Ksenií, nejmladší dcerou ministra obrany Sergeje Šojgua, začne obtěžovat komár. Ačkoliv létá kolem pravé strany prezidentovy hlavy, ten jej odhání levou rukou. Ta druhá jen bezvládně visí podél Putinova těla.

Jedná se o další video, na němž je vidět, že ruský prezident má minimálně krátkodobé problémy s pravou paží. Jiné záběry ze Dne námořnictva totiž ukazují Putina, jak podává ruku přítomným generálům a nezdá se, že by měl s jejím ovládáním potíže.

Oproti tomu ovšem záběry z Putinova příletu do Teheránu, kde jednal s íránským protějškem Ebráhímem Raísím a tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem, ukazují opak. 

Je na nich vidět, jak ruský prezident vystupuje z letadla a přichází ke svému íránskému hostiteli. Celou dobu má svou pravou ruku svěšenou podél těla, zatímco levou rázně hýbe. Nedojde k podání rukou s íránskými představiteli, přítomným divákům Putin mává levou, ačkoliv to vždy dělá pravou rukou.

Telegramový kanál General SVR, který má údajně informace přímo z Kremlu, o Putinově zdraví spekuluje velmi aktivně. Podle jeho tvrzení má prezidenta na některých veřejných vystoupeních zastupovat dvojník. Kanál také přinesl zprávu, že Putina minulý týden v pátek a v sobotu 29. a 30. července trápila „silná nevolnost“ a lékaři byli u jeho lůžka více než tři hodiny.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články