Tvůrci 168 hodin i Reportérů ČT mají jen dovolenou. Nikdo je nezakázal. Zatím

reprofoto ČT

Marek Wollner, vedoucí reportérů České televize | FOTO: reprofoto ČT

Proč Česká televize v uplynulých dnech nevysílala pořady 168 hodin a Reportéři ČT? To už je zrušili?! Podobné dotazy se objevily na sociálních sítích. Panika ale tentokrát naštěstí není na místě. Tvůrci mají pouze v souvislosti s vánočními svátky dovolenou.

Své obavy o budoucnost pořadů 168 hodin a Reportéři ČT ovšem pro časopis Revue FORUM nedávno vyjádřili moderátoři obou relací Nora Fridrichová a Marek Wollner.

Pavel Hofman

„Každý díl připravuji s tím, že může být poslední. Teď je ale situace hodně jiná. Poprvé se politici, kterým vadí Česká televize, potkali na jedné lodi. To je nová věc. Politici, kteří napadali naši práci, tu byli vždy, ale tlak z jejich strany nebyl nikdy tak silný,“ řekla moderátorka 168 hodin Nora Fridrichová v rozhovoru pro prosincové číslo časopisu Revue FORUM.

„Přežili jsme všechny ty ,hnusné zkorumpované‘ kabinety a jejich kmotry, k jejichž konci jsme přispěli, ale teď zřejmě nepřežijeme nový fenomén boje proti korupci, který sám sebe z kritiky vyloučil,“ řekl o měsíc dříve pro Revue FORUM moderátor Reportérů ČT Marek Wollner.

Pořad 168 hodin by se dle vysílacího schématu České televize na obrazovky měl vrátit silvestrovským speciálem. Reportéři ČT pak v novém roce.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner