Twitter zablokoval účet Donalda Trumpa

ČTK

Donald Trump | FOTO: ČTK

Končící prezident Donald Trump už nemůže zveřejňovat příspěvky na sociální síti twitter. Jeho účet byl po nepokojích ve Washingtonu a poté, co kvůli útoku prezidentových příznivců na Kapitol zemřeli čtyři lidé, zablokován.

Poslední Trumpův tweet sice vyzývá jeho fanoušky, aby zůstali mírumilovní, avšak video, v němž poté znovu označil prezidentské volby za zmanipulované, už na sociální síti nenajdeme. A hned po něm je zde informace, že profil je zablokován, protože porušoval pravidla twitteru.

O zablokování Trumpova účtu se hovoří již několik týdnů. On sám totiž na profilu šířil nepravdivé zprávy o manipulacích s volebními výsledky, když jej v listopadu porazil demokratický kandidát Joe Biden. Celou řadu tweetů již správci označili za dezinformační nebo manipulativní.

Trump během celého svého prezidentského angažmá twitterový účet hojně používal. Aktuálně má 88,7 milionu sledujících. Blokace je zatím jen dočasná.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner