Tybrďo! Andrej Babiš se chce blýsknout ve Vídeňské státní opeře

Premiér Andrej Babiš (ANO) (Facebook/Andrej Babiš)

Premiér Andrej Babiš (ANO) | FOTO: Facebook/Andrej Babiš

Předseda vlády Andrej Babiš se nám vrátil z dovolené a jeho účet na Facebooku zveřejnil další díl neuvěřitelného seriálu „Čau lidi“ aneb „Hlášení“. Jako vždy jde o pokus marketingového týmu naladit se v komunikaci na domnělého průměrného Čecha, který má vysloveně rád pozdrav „čau lidi“ a líbí se mu, jak s ním premiér mluví lidsky. Posuďte sami:

„Čau lidi. Jsem zpět. A mám tu věc, co se snad nikdy nestala, no schválně, už jste někdy slyšeli, že by se chlapi a ženský na něčem shodli? Tak jo, teď se shodli zrovna na tom nejdůležitějším. Pocitu štěstí.“

Následuje informace o výzkumu pocitů štěstí, z něhož plyne, že jsou Češi zcela mimořádně šťastní, což zjevně souvisí s tím, jakou mají skvělou vládu. Informaci o našem štěstí pak údajný Andrej Babiš zakončil zvoláním: „Tybrďo!

Následuje 42.250 znaků hlášení premiéra všemu lidu o překotné stavbě dálnic, o stravenkách, o uhlíkové dani (NEBUDE!) a o tom, že kandidát ČSSD na ministra kultury pan Šmarda nemá dostatečnou kulturu na to, aby vedl rezort kultury.

Facebookový Babiš (skutečný Babiš totiž neumí psát na počítači) doslova píše: „Nedokážu si vůbec představit, že bych pana Šmardu představoval ve Vídeňské státní opeře rakouskému kancléři nebo že bych v Národní galerii říkal francouzskému prezidentovi Macronovi, že tento pán je ministr kultury České republiky.“

Čtenář si řekne jedno velké tybrďo!

Panu Babišovi totiž velice záleží na tom, jak by to vypadalo, kdyby si s naším ministrem kultury vyrazil do vídeňské opery. Právě tam nyní hrají českou Rusalku a pan premiér by se přitom rád blýsknul, jak kulturního máme ministra kultury. Všichni tu víme, jak je pro našeho premiéra nesmírně důležitá Vídeňská státní opera a jak mu moc záleží na tom, jakou pověst máme ve Vídni. Zda tam patřičně a dostatečně oceňují naši vyhlášenou českou kulturnost.

Takové neskutečné nesmysly se nám snaží Babiš vnutit poté, co měl ve vládě ve funkci ministra kultury pana Staňka, jehož s Milošem Zemanem odvolávali s tak těžkým srdcem. Když ho vyhazovali z vlády, aby vyšli vstříc Janu Hamáčkovi, tak jistě plakali a hořekovali, jak vznešený a kulturní to byl ministr kultury, který teď odchází kvůli nekulturní ČSSD!

Žánr Babišova „Čaulidi“ snese jakoukoli pitomost, jakokouli absurditu a jakoukoli lež. Fantazie autora nemá hranice. Facebookový Babiš je v tomto útvaru schopný klidně tvrdit, že ve Vídeňské státní opeře zpívá v Rusalce hastrmana a rakouský kancléř nad jeho basem uznale zvolal: Tybrďo.

Až zase půjde český předseda vlády do Vídeňské státní opery, tak mu doporučujeme, aby určitě nechal doma většinu své slavné vlády, většinu svého poslaneckého klubu a také by se měl postarat o to, aby do Vídně už nikdy nejezdil náš prezident republiky. Poslední Zemanova návštěva ve Vídni byla totiž tak hroznou ostudou, že o tom ještě týden debatovali čtenáři vídeňského listu Der Standard.

Podstata věci není samozřejmě v tom, že by se Babiš tak styděl za Šmardu ve vídeňské opeře. Prostě jen vymyslel taktiku, jak zakrýt faktický puč prezidenta republiky proti české ústavě tím, že on sám jakožto premiér je ten, kdo nechce dosadit kandidáta koaliční strany do ministerské funkce. Miloš Zeman jistě tuto divadelní piruetu ocení. Babiš by mohl vystupovat klidně i v baletu.

Nyní jde jen o to, kam až klesne ČSSD a zda pan Šmarda poslechne a sám rezignuje na svoji kandidaturu. Tím by se vláda zachránila ve své stávající podobě a prezident by mohl být zase vítězem, což je právě to, co na stará kolena tolik potřebuje a o co tu ve skutečnosti jde. O prezentaci Zemanovy moci. ČSSD jistě dodá kulturnější personu, s níž pak bude moci známý milovník opery Andrej Babiš konečně vyrazit do Vídně.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]