Týden podle Jana Pánika: Dezinformátor chce do televize

(profimedia.cz)

FOTO: profimedia.cz

Není vůdce, není kandidát na prezidenta

Andrej Babiš v minulém týdnu oznámil, že má covid a lékař mu nařídil zůstat v izolaci. „Popravdě se teď necítím moc dobře, ráno jsem měl horečku a bolí mě hlava,“ napsal na sociální síti a přiložil fotografii z postele. Nemálo lidí by jistě ocenilo, kdyby v ní zůstal navždy. Faktem ale je, že kvůli Babišově nemoci se opět odložil termín, kdy mělo hnutí ANO oznámit, jakého a jestli vůbec pošle svého kandidáta do prezidentských voleb. Původně to mělo být ve středu 26. října, nově by to mělo být pondělí 31. října. Zdá se, že absence vůdce dokáže pořádně po­trápit. Důvěru majitele hnutí ANO nemají zřejmě ani Alena Schillerová a Karel Havlíček, kteří za něj vymetají snad všechny televizní debaty. Třeba se ale jednou nějakého jména prezidentského kandidáta za hnutí ANO dočkáme. Otázkou zůstává, jestli už to není vlastně jedno.

Zadlužený dezinformátor chce do televize

Čeští dezinformátoři dokážou většinou pořádně pobavit. Poslední humorný příspěvek přidal notorický dlužník v exekucích Ladislav Vrabel. Tento spoluorganizátor proruských demonstrací, které zřejmě nedopatřením dostaly název Česká republika na 1. místě, se domáhá vystoupení v České televizi. Přímo generálnímu řediteli Petru Dvořákovi to 24. října napsal v dopise. U příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii by Vrabel chtěl na stanicích ČT1 a ČT24 deset minut promlouvat k občanům a představit jim svůj Plán Česká republika na 1. místě. Proč by diváci měli ve státní svátek poslouchat něco o vystoupení České republiky z NATO, přesměrování našich zájmů k Rusku a jakémsi velkém resetu a nastolení nového světového řádu, o kterém se zřejmě v noci panu Vrabelovi zdá, jasné není. V oficiální žádosti se ohání zákonem, podle kterého má Česká televize naplňovat demokratické, sociální a kulturní potřeby a mediální pluralitu. Jakou skupinu ale zastupuje pan Vrabel, zůstává velkou otázkou. Smysl by snad dával pouze jeho zájem vystoupit v pořadu Krotitelé dluhů, který nedávno veřejnoprávní televize vysílala. Třeba by dokázal občany varovat, na co si dát pozor, aby nemuseli své finanční problémy v budoucnu řešit tím, že si nechají zasílat peníze…

Přečetli jste část exkluzivního obsahu pro předplatitele Týdeníku FORUM

Pokračujte dál ve čtení přihlášením do čtenářské zóny. Online verze článku je dostupná pouze pro předplatitele digitální verze předplatného.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články