Týden podle Johany Hovorkové: Kolovratník, Bečva a kdo je důležitější než král

()

(Ne)normální chování Martina Kolovratníka

Poslanec hnutí ANO Martin Kolovratník se dlouhodobě snaží vlichotit do přízně velkého šéfa Andreje Babiše. Dříve doufal, že se stane ministrem dopravy, což se nepovedlo, tak je alespoň stínový ministr a hlavně akční člověk. A to zejména na Twitteru, kde začal sdílet i anonymní profily a proruské trolly, jen když říkají něco, co se hodí hnutí ANO. Tak naposledy se přidal ke kampani o tom, že komunální volby budou referendem o vládě. Prý je jedno, jak moc schopného máte starostu, prostě pokud je z některé z vládních stran, musíte volit proti němu a raději na radnici dosadit neschopnou loutku z ANO či SPD. Anonym, kterého Kolovratník nadšeně sdílel, nazval premiéra Petra Fialu „kreténem“. Že takové chování není normální? V běžné straně určitě ne. Na dně, kde se pohybuje hnutí ANO, je to nejspíš běžná věc.

Máme plyn, ale…!

Před dvěma týdny se za přítomnosti premiéra Petra Fialy otevřel nový LNG terminál v Nizozemsku. Ten přispěje k tomu, že Česká republika bude mít dostatek plynu na zimu. A v úterý 20. září na místo dorazila první loď s plynem. Radost? Pochvala? Nikoli. Dezinformační weby a konspirační dezoláti spustili křik, že to je předražený plyn, je ve skutečnosti z Ruska, je to všechno k ničemu, stejně zmrzneme a vůbec máme hlavně nakupovat plyn přímo od pana Putina, protože ten nám zajistí teplo, mír a lásku. Opravdu tohle budeme pořád tolerovat?

Smutné výročí jako vizitka Babišovy i Fialovy vlády

V úterý 20. září 2022 uběhly dva roky od otravy řeky Bečvy, z něhož je doposud podezřelá také firma DEZA z holdingu Agrofert. Jenže jak víme, ministrem životního prostředí byl v té době ředitel chemičky Lovochemie Richard Brabec, a shodou okolností se tak nepodařilo včas zajistit vzorky vody, které by jasně ukázaly viníka. I přes skvělou práci novinářů z Deníku Referendum, kteří o vině Babišovy firmy přinesli celou řadu důkazů, se neděje nic. A je to nejen dobrá ukázka toho, kdo nám tu celé roky vládl, ale bohužel také vizitka vlády Petra Fialy, která se k takto závažné věci nepostavila dostatečně rázně. A je to škoda, protože její voliči doufali právě v to, že podobné záležitosti nebudou nadále zametány…

Přečetli jste část exkluzivního obsahu pro předplatitele Týdeníku FORUM

Pokračujte dál ve čtení přihlášením do čtenářské zóny. Online verze článku je dostupná pouze pro předplatitele digitální verze předplatného.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články