Týden podle Johany Hovorkové

(Archiv)

FOTO: Archiv

Průzkum, který nepotěší kolaboranta Rajchla

Vůdce dezolátů Jindřich Rajchl nám tu před pár týdny na Václavském náměstí sděloval, že revoluce je na spadnutí a ulice brzy převezme vládu. No, jak se zdá, nějak se nám to zadrhlo, protože po­dle posledního průzkumu agentury Kantar CZ pro Českou televizi si koalice SPOLU polepšila, hnutí ANO ztratilo a vládní koalice by udržela pohodlnou většinu v Poslanecké sněmovně. Konkrétně: ANO by získalo 26,5 procenta hlasů, ODS 21,5, Piráti 11,5, SPD 11, STAN šest a TOP 09 5,5 procenta hlasů. Podivné kolaborantské straničky se neumístily vůbec nikde. Ale možná je to tím, že peníze, které se na demonstracích vybraly, šly na dluhy Ladislava Vrabela. Těžko říct.

Proč nás zajímá Babišův náměstek

Někdejší ministr školství za ANO Robert Plaga rezignoval k 15. listopadu na funkci poradce a člena politického kabinetu ministra školství Vladimíra Balaše (STAN). Když Balašovi svou rezignaci oznámil, odůvodnil ji jeho kroky týkajícími se vzdělávací politiky a angažmá exministra školství Petra Gazdíka (STAN) v jeho poradním týmu. Informoval o tom server Seznam Zprávy. A byla z toho zpráva dne, která tak nějak zapomněla dát možnost Balašovi, aby se vyjádřil. Najednou bylo pro některá média zásadní, že bývalý Babišův ministr končí. Proč, to asi musíme nechat ke zvážení čtenářům.

Rakušan sundal Putina z budovy ministerstva

Velkou pozornost vyvolal ministr vnitra Vít Rakušan, když nechal na budovu resortu vyvěsit českou a ukrajinskou vlajku, mezi nimiž byl Vladimir Putin v pytli na mrtvoly. Nyní na domě visí plachta nová – s českou vlajkou, srdíčkem a známým „V“, která má slavit 17. listopad. „17. listopad je výzvou, apelem a pobídkou k promýšlení naší současnosti. Nutí nás tázat se, jak jsme naložili s hodnotami, ideály a myšlenkami, k nimž se odkazuje. Zda je máme nadále na zřeteli. A co všechno můžeme učinit, aby v naší zemi přetrvaly,“ napsal Rakušan. Můžeme s ním třeba v něčem nesouhlasit, ale fakt, že máme vládu, která se hlásí k hodnotám tohoto svátku, je prostě dobrou zprávou.

Říkají si konzervativní, ve skutečnosti jde prostě o hloupost

Někteří lidé se snaží privatizovat si slovo konzervativní. Senátorky Daniela Kovářová a Jitka Chalánková to prokázaly svým návrhem, že by manželství…

Přečetli jste část exkluzivního obsahu pro předplatitele Týdeníku FORUM

Pokračujte dál ve čtení přihlášením do čtenářské zóny. Online verze článku je dostupná pouze pro předplatitele digitální verze předplatného.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články