Týden s prezidentem na Barrandově končí. Rozhodl Ovčáček

Týden s prezidentem  ()

Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček zaslal dopis majiteli TV Barrandov Jaromíru Soukupovi. Oznámil v něm, že pořad Týden s prezidentem nebude nadále pokračovat. Tomu nasvědčovala i vyjádření Soukupa v předchozích dnech.

Ovčáček uvedl, že připravuje nový způsob mediální prezentace hlavy státu pro roky 2020–2023. „Pokud jde o etapu od roku 2020 do roku 2023, kdy skončí druhé funkční období prezidenta republiky, situace je zcela odlišná. Dospěl jsem k závěru, že pořad „Týden s prezidentem“ na TV Barrandov již vyčerpal svůj potenciál a nemůže tedy přinést nové impulsy,“ napsal Ovčáček.

Mluvčí prezidenta popřál Soukupovi hodně štěstí a TV Barrandov stále více diváků. Se zahájením natáčení už se prý nadále nepočítá.

Oznámení není překvapivé. Týden s prezidentem už nebyl v novém programu televize stejně jako talkshow Jiřího Ovčáčka. Soukup v posledních dnech na sociálních sítích kritizoval kandidátku na ombudsmanku Helenu Válkovou a spolu s ní prezidenta, který ji navrhl, ale i premiéra Andreje Babiše.

Každý máme své limity. A mým je, že odmítám dávat prostor lidem, kteří hájí vrahy. Urválek byl stejný vrah jako Eichmann. A pokud v tom nejsme s panem prezidentem zajedno, tak nevím, zda jsme schopni v něčem jiném spolu najít společnou řeč. Nechci, aby Česko řídili lidé, jako je paní Válková. Tohle je pro mě otázka principu,“ napsal například Soukup.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]