Týdeník FORUM: 10 úkolů pro Fialovu vládu, rozhovor s následníkem trůnu či Hayato Okamura

Koalice SPOLU ()

Vládu Petra Fialy čeká zásadní úkol: deagrofertizace státu. Bude to těžká, a vzhledem k tomu, že se bude potýkat s mnoha dalšími důsledky působení Babišova kabinetu, nejspíše také dost dlouhá cesta. Týdeník FORUM, který vychází ve čtvrtek 14. října, vše rozebírá v článku. Není to ale rozhodně jediné téma.

Samozřejmě se ohlížíme za volbami. Kdo uspěl, kdo méně, proč nakonec vyhrál Petr Fiala, shrnutí výsledků a všeho, co Česká republika prožívala v sobotu 9. října. Přinášíme fotoreportáž ze štábů demokratických stran, fotograf Jan Šibík zachytil vítězné okamžiky koalice SPOLU, ale také odcházení Karla Schwarzenberga.

PŘEDPLAŤTE SI TÝDENÍK FORUM ZDE

Velký rozhovor Týdeníku FORUM tentokrát poskytl vnuk posledního českého krále Karel Habsburský. A mluvili jsme i o tom, zda by byl ochoten usednout na český trůn. Hlavním tématem ale bylo evropanství, což je slovo, které vystihuje nejen jeho samotného, ale celou rodinu.

V části Svět píšeme o covidu-19 nebo o odstoupení rakouského kancléře Sebastiana Kurze. Portrét je tentokrát věnován známé zpěvačce Britney Spears, která v poslední době plnila stránky světových médií kvůli sporu se svým otcem. Byl totiž dlouhá léta jejím opatrovníkem, a Spears tak o sobě nemohla rozhodovat.

Další rozhovor nám poskytl nový poslanec Hayato Okamura, který dostal ve volbách do poslanecké sněmovny 24 tisíc preferenčních hlasů. Nová Orientace přináší esej Daniela Kroupy Obrana konzervatismu – proti „kozervativcům“. Kultura se věnuje filmu Zpráva o naději nebo výstavě Eriky Bornové.

Týdeník FORUM právě teď v trafikách nebo ZDE!

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]