Týdeník FORUM: Babiš měl diplomatický pas. Díky tomu mohl převážet peníze

Premiér Andrej Babiš (ANO) (ČTK)

Premiér Andrej Babiš (ANO) | FOTO: ČTK

Současný předseda vlády Andrej Babiš byl za komunistického režimu držitelem diplomatického pasu, díky němuž měl možnost nekontrolovaně převážet peníze do Lichtenštejnska. Tam používal tajné konto. Vyplývá to ze svědectví jeho tehdejšího spolupracovníka, které dnes přináší nové noviny Týdeník FORUM. Ty jsou ode dneška k dostání v trafikách.

Týdeník FORUM ve spolupráci s magazínem Reportér přináší závažné skutečnosti týkající se toho, jakým způsobem Andrej Babiš přišel ke svým prvním velkým penězům. V novinách najdete dokument, který dokazuje existenci jeho diplomatického pasu. Takový pas rozhodně neměl každý pracovník zahraničního obchodu, ani každý spolupracovník Státní bezpečnosti.

Babiše jsme samozřejmě také se závažnými zjištěními a se svědectvím jeho bývalého kolegy konfrontovali. Reportérka Veronika Kučíková se jej zeptala, zda se k věci chce vyjádřit, když byl na setkání se svými voliči v Poděbradech. Novináři z deníku FORUM 24 a z Týdeníku FORUM totiž nesmějí na tiskové konference vlády a premiér jim ani neodpovídá na dotazy.

„Chcetě knížku? Já tyhle nesmysly nechci komentovat. Já vím, že tam mátě pana Kmentu nahoře,“ odpověděl na dotaz novinářky klidným hlasem premiér a rukou ukázal do míst, kde stál kolega z magazínu Reportér Jaroslav Kmenta. Babiš působil klidně, avšak poté ve svém „Čau lidi“ Veroniku Kučíkovou i Jaroslava Kmentu urážel a bylo zjevné, že jej setkání rozhodilo.

„Vrchol všeho, co jsem zažil v Poděbradech v lázních, je, když mafiánský novinář poslal za mnou takovou mladou slečnu, která se představila jako studentka žurnalistiky, a přitom přišla s nějakým papírem a vykládala nějaké nesmysly a pod tím měla skrytý diktafon,“ zaznělo ve videu.

Chcete si přečíst, jak je možné, že Babiš se svým někdejším kolegou jen tak převážel peníze v diplomatickém kufříku? Jaký důkaz o Babišově diplomatickém pasu Týdeník FORUM přináší? A jak to souvisí s Babišovým následným pohádkovým zbohatnutím? Kupte si Týdeník FORUM a dozvíte se to. Předplatné najdete ZDE.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]