Týdeník FORUM dokazuje, že minulost Pavla a Babiše je nesrovnatelná. Generál sloužil státu, Babiš sobě

Titulní strana Týdeníku FORUM (FORUM 24)

Titulní strana Týdeníku FORUM | FOTO: FORUM 24

Podrobný a názorný přehled minulosti prezidentských kandidátů rok po roce. To je hlavní téma Týdeníku FORUM, který vychází ve čtvrtek 26. ledna, tedy den před zahájením prezidentské volby. Již nyní je Týdeník FORUM k dispozici ZDE na webu pro digitální předplatitele.

Výsledek tohoto porovnání je pro Andreje Babiše zcela drtivý, jak může snadno posoudit každý čtenář z uvedeného přehledu. Zatímco Babiš tuneloval státní firmy a rozšiřoval své impérium, Pavel přecházel v armádě z nižších pozic na vyšší a studoval na západních vojenských školách.

K prezidentské volbě přinášíme tři rozhovory. S herci Ondřejem Vetchým a Petrem Čtvrtníčkem, a také s hokejistou Jiřím Hrdinou. Babišovo náhlé náboženské vzplanutí a jeho posedlost pražským Jezulátkem komentuje v tomto čísle kreslíř Štěpán Mareš (autor legendárního Zeleného Raoula) v pravidelném komiksu Dezoland.

V Pobaltí jsme se spojili s lotyšským politologem Veiko Spolitisem z Institutu mezinárodních vztahů a v Polsku s historikem a expertem na česko-polské vztahy Mariuszem Sukoszem, aby pro čtenáře Týdeníku FORUM zhodnotili výroky Andreje Babiše o míru a neochotě pomoci napadeným spojencům.  Veiko Spolitis ujišťuje, že Lotyši přijdou svým spojencům vždycky na pomoc.

Ze zahraničních témat se čtenáři mohou seznámit s narůstající ochotou západních zemí podporovat těžce zkoušenou Ukrajinu těžkými zbraněmi, zejména německými tanky Leopard.

V kulturní rubrice Týdeník FORUM připomíná 40. výročí odchodu oblíbené herečky Dany Medřické. Intelektuální rubrika Nová Orientace přináší esej právníka a znalce evropských dějin Petra Jantače o tom, kde leží klíč k míru v Evropě.

Zajistěte si předplatné Týdeníku FORUM na našem e-shopu ZDE. Získáte zajímavé a kvalitní čtení a podpoříte tím naši redakci. Děkujeme!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články