Týdeník FORUM: Fiala, nebo Bartoš? Vyměňme premiéra a ukončeme ostudu

Ivan Bartoš a Petr Fiala (FB Ivana Bartoše)

Ivan Bartoš a Petr Fiala | FOTO: FB Ivana Bartoše

Předvolební číslo Týdeníku FORUM se věnuje dvěma demokratickým kandidátům na předsedu vlády – Ivanu Bartošovi za Pir/STAN a Petru Fialovi za SPOLU, s nímž také přinášíme obsáhlý rozhovor. Dozvíte se v něm, co všechno bude muset udělat případná nová vláda, pokud se ji po volbách podaří vyměnit.

Šéfredaktor Týdeníku FORUM a deníku FORUM 24 Pavel Šafr se v hlavním komentáři věnuje tomu nejdůležitějšímu, co by po 8. a 9. říjnu mohlo přijít: změně. Popisuje také silné a slabé stránky obou kandidátů (a samozřejmě zmiňuje i Víta Rakušana ze STAN).

Protože jde o číslo předvolební, další rozhovor vedl Petr Hlaváček s Petrem Pithartem – a ano, samozřejmě o politické situaci. A kolegové z Hlídacího psa zmapovali, jak vládní činitelé zneužívali své funkce pro politický marketing. Co s tím asi udělá ten slavný úřad, který hlídá výdaje na kampaň?

PŘEDPLATNÉ TÝDENÍKU FORUM ZDE

Pavel Šafr má v Týdeníku FORUM ještě jeden důležitý text – portrét Karla Schwarzenberga, který již nekandiduje a končí tedy v aktivní politice. Jaké bylo jeho dětství a mládí? Co prožil ve vrcholné politice po roce 1989 a jako prezidentský kandidát? A jak pomohl zachránit Lidové noviny?

Eric Drooker

V komentářích jsme se nevyhnuli tématu Miloš Zeman a jeho aktuální roli, Babišovu zámečku ve Francii nebo tomu, že šéf hnutí ANO prý nikdy nebude v opozici, ale v případě, že nesestaví vládu, odejde z politiky. Fotografická dvoustrana je tentokrát o Ferdinandu Peroutkovi a obsahuje neuvěřitelné fotografie, které získalo Muzeum Karla Čapka.

Rodinná firma je tentokrát o otci a synovi Tarantíkových, kteří mají na Plzeňsku muzeum letadel a tanků. V kultuře píšeme o Jamesi Bondovi, novém filmu Woodyho Allena a také o dokumentu o Milanu Kunderovi, který bude již brzy k vidění. Nová Orientace tentokrát politická – Karel B. Müller píše o hesle „až do roztrhání těla“ a o politické kultuře u nás. A Dan Hrubý se v historii věnuje novinářské kolaboraci a známé chlebíčkové aféře. I v dnešní době aktuální věc!

Určitě nezapomeňte zajít do trafiky. A napište nám, jak se vám číslo líbilo na [email protected] Děkujeme! Předplatné ZDE