Týdeník FORUM: Flegr přináší recept na boj s covidem. A fotili jsme 17. listopad

()

Týdeník FORUM se tentokrát věnuje tomu nejzásadnějšímu tématu: epidemii nemoci covid-19, která se v České republice dostává do rekordních, bohužel velmi nebezpečných čísel. Přinášíme proto rozhovor s profesorem Jaroslavem Flegrem, jehož odhady se mnohokrát naplnily. A je tu jeho recept na to, jak situaci řešit. Týdeník FORUM vychází ve čtvrtek 18. listopadu.

Kolegové z Hlídacího psa v souvislosti s koncem vlády Andreje Babiše připravili takovou výsledovku. V Týdeníku FORUM najdete grafy a tvrdá data o tom, co a jak se změnilo od doby, co Babiš vládne. Ceny, počty státních zaměstnanců, platy… prostě všechno.

Anketa o inflaci

Zdražování stále trvá a trápí snad všechny. Ptali jsme se proto předních českých ekonomů na to, co s tím. Jaké kroky by měla udělat nastupující vláda Petra Fialy? A je tu vůbec nějaký manévrovací prostor? Odpovídali třeba Danuše Nerudová, Miroslav Singer nebo Michal Skořepa.

Velký rozhovor

Dva roky po demonstraci na pražské Letné nám poskytl rozhovor Mikuláš Minář. Jak se dnes dívá na roli Milionu chvilek pro demokracii? Co dělá? Vrátil se do školy? Co pro něj znamená 17. listopad? Proč se vlastně dal na občanský aktivismus? A chtěl by zase zkusit vstup do politiky?

Panorama

Fotografickou dvoustranu připravil Jan Šibík. Přinášíme snímky z oslav 17. listopadu a také z předchozího dne, kdy dorazila slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Nad smyslem svátku se zamýšlí Pavel Šafr.

Komentáře

Johana Hovorková komentuje chování Pirátů v posledních týdnech, Michal Klíma se vrací k debatě o 17. listopadu, Jaroslav Bican rozebral ekonomický program Fialovy vlády. Opět jsou tu i rubriky In Medias Res, Srab týdne nebo Mlčeti zlato.

Publicistika

Společností hýbe kauza Jana Cimického. Iva Roze píše o oblíbeném dotazu, proč prý se oběti neozvaly dřív. A Jiří X. Doležal připomíná, že jde zejména o relikt socialismu.

Portrét a kultura

Kdo jiný než legendární Miro Žbirka? Jeho osud i zajímavé fotografie najdete v naší tradiční rubrice Portrét. Věnujeme se také fenoménu jménem Ed Sheeran, který aktuálně vydává nové album. A už teď je jasné, že půjde o úspěch. Zaujal nás také Lubomír Typlt.

Nová Orientace

Tentokrát trocha historie. Víte, jakou roli sehrálo Československo v Norimberském procesu? Na to vám odpoví esej Vojtěcha Kyncla. A k 17. listopadu patří také jméno Alexandera Dubčeka, o kterém píše Petr Hlaváček.

Historie

Stefanie z Hohenlohe. To je žena, jejímuž kouzlu podlehl Adolf Hitler, ačkoli šlo o čistokrevnou Židovku. A nebyl sám! Přečtěte si o ní v aktuálním Týdeníku FORUM. Právě teď na stáncích!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]