Týdeník FORUM: Jak si Zemanova parta zprivatizovala Pražský hrad

()

Co všechno je na Pražském hradě zavřené? Jak je možné, že některá dříve navštěvovaná místa prostě zmizela z mapy? Kdo zařídil, že se z Pražského hradu stala pevnost, která přestala sloužit k prezentaci kulturního dědictví? Právě to je hlavním tématem aktuálního vydání Týdeníku FORUM, který je od čtvrtka 13. ledna v trafikách.

Co se stalo s nejznámější českou památkou, sídlem králů a prezidentů, Pražským hradem? Je uzavřený, nežije, a v jeho prostorách se neustále pohybují lidé jako Martin Nejedlý či Vratislav Mynář, kteří se tváří, že jim snad všechno patří. Například taková Plečnikova dlažba, jejíž čištění po „pietním aktu“ bylo neuvěřitelně nákladné. O tom je tentokrát Týdeník FORUM.

Z aktuálních věcí píšeme také o programovém prohlášení vlády Petra Fialy nebo o tom, jak extremisté, kteří chtěli rušit politické neziskovky, nyní takové neziskovky zakládají, aby získali veřejné peníze. A ano, králem je politický podnikatel Tomio Okamura z SPD, který chystá svůj vlastní institut. Prostě korunka ke korunce…

Politický rozhovor jsme tentokrát přichystali s poslankyní Evou Decroix z ODS. Jakožto s advokátkou hovoříme hlavně o agendě ministerstva spravedlnosti, ale ptáme se i na to, proč s manželem nezůstali ve Francii, ale vrátili se na Vysočinu. A velký rozhovor, ten kulturní, jsme vedli s umělkyní Kateřinou Šedou. S umělkyní, která si říká sociální architektka.

Příběh Týdeníku FORUM je tentokrát o Té, jejíž jméno nesmíme vyslovit. Řeč je o J. K. Rowlingové, která je pod palbou levicových a „korektních“ aktivistů až tak moc, že se někteří tváří, jako by nebyla autorkou slavného Harryho Pottera. Je to ale celkově neuvěřitelný příběh.

Z domácích témat píšeme o tom, jak dlouhá vazba Davida Ratha ovlivnila vazební praxi u nás. Díváme se také za hranice, logicky samozřejmě nejvíc do Afghánistánu. Ale v Nové Orientaci i na Krym, protože se bohužel občas zapomíná, že Rusko na Ukrajině stále okupuje mnoho území. A pokud jde o historii, tam vám dovyprávíme příběh Davidovy hvězdy.

Běžte do trafiky, stojí to za to! Předplatné na www.tydenikforum.cz.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články