Týdeník FORUM: Jan Šibík fotil na JIPkách, kde lidé umírají zbytečně

()

Týdeník FORUM se tentokrát věnuje pandemii covidu-19 z jiného úhlu pohledu – skrze objektiv fotografa Jana Šibíka, který v nemocnici nafotil smutné osudy lidí, z nichž většina zemřela proto, že se nenechala očkovat. Zdravotníci dřou do úmoru a covid jako by opět oživil železnou oponu.

Počty mrtvých na východě Evropy jsou zásadně vyšší než na západě, což koreluje s faktem, že v západních zemích je daleko větší proočkovanost. Velký přehled najdete právě v tomto čísle Týdeníku FORUM. S tím souvisí také rozhovor s doktorem Radkem Moujjanedem, který stojí za iniciativou Lékaři pomáhají Česku; ta si klade za cíl naočkovat milion lidí třetí dávkou během jednoho týdne.

PŘEDPLATNÉ ZDE

Další rozhovor udělal Milan Tesař s potenciální kandidátkou na prezidentku Danuší Nerudovou. Jde o povídání o životě, o českém chování k půdě a o rektorce Nerudové samotné. Rozhodně zajímavé čtení!

Zahraniční rubrika se věnuje situaci mezi Ruskem a Ukrajinou. Putin opět hrozí okupací této země. A píšeme také o nové německé vládě. Co od ní můžeme očekávat? Také ekonomika se dívá do budoucnosti, a to konkrétně na české vyhlídky související s nastupujícím kabinetem Petra Fialy.

Jiří X. Doležal píše o tom, kdo se snaží vydělat na pandemii. Panorama je tentokrát o odcházející Angele Merkelové, kterou každý druhý den fotil poslední čtyři roky Filip Singer. V kultuře si přečtete o Klanu Gucii nebo o Beatles a přinášíme také reportáž Aleny Ježkové z Výzkumného ústavu pro východní Evropu v Brémách.

Stojí to opět za to! Běžte do trafik.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články