Českým slavíkem a bizarním projevem miliardáře a samozvaného mesiáše Karla Janečka začal boj o Pražský hrad. Umetá už podruhé Janeček cestu Andreji Babišovi? Kteří kandidáti mají největší šanci? A co nás vlastně nejpozději za čtrnáct měsíců čeká? O tom je Týdeník FORUM, který vychází ve čtvrtek 25. listopadu.
Téma volby prezidenta ale ještě více rozvíjíme. Tak například úvahou o tom, zda by nebylo nejlepší, aby hlava státu bydlela jinde než na Pražském hradě, protože tam jí to nesvědčí. A přinášíme i návrhy. Dan Hrubý objasňuje, kde vlastně vznikla ta česká tradice dělat z prezidenta v podstatě krále – hádáte správně, u Masaryka.
A jsou tu samozřejmě i další témata. Spisovatel Emil Hakl napsal portrét F. M. Dostojevského u příležitosti 200 od jeho narození. V Nové Orientaci si zase můžete přečíst o Alexandru Dubčekovi, člověku, který si moc přál být prezidentem, a pro mnoho lidí je paradoxně tento komunista stále symbolem svobody.
Velký rozhovor vedl Milan Tesař s violoncellistou Jiřím Bártou, a ten politický vznikl na sjezdu TOP 09. Johana Hovorková mluvila s budoucí ministryní pro vědu a výzkum Helenou Langšádlovou. A to nejen o její agendě, ale třeba o tom, zda by měl Petr Fiala ustupovat Miloši Zemanovi.
Kolegové z Hlídacího psa připravili zajímavý text o změnách, k nimž nyní bude moci dojít v Radách ČT a ČRo, a materiál o tom, jakým způsobem se chová stát k majitelům pozemků ve Vrběticích. Co s areálem bude dál?
Rubrika Svět je o covidu v Evropě a o osvobození střelce z Wisconsinu. Samozřejmě přinášíme i tradiční Deník Evropunky Ivy Roze. Jiří X. Doležal mluvil s lékařkou v první linii, a to bohužel zejména o zbytečných obětech covidu. Byli jsme také na bělorusko-polské hranici, viděli jsme poslední sérii Narcos, viděli jsme Hamleta v Divadle ABC a mluvili o Češích a Němcích s drážďanským novinářem Steffenem Neumannem.
Tak běžte do trafik!