Týdeník FORUM: Kolik nás stál Babiš jako premiér a velká vzpomínka na Havla

()

Týdeník FORUM na své titulní straně přináší informaci o tom, na kolik peněz si přišel holding Agrofert Andreje Babiše z dotací a veřejných zakázek. Chcete si přečíst, kolik peněz mu posílala Správa státních hmotných rezerv nebo třeba Česká filharmonie? Tak to si nezapomeňte koupit Týdeník FORUM.

S výměnou vlády se pojí i další texty. V anketě se ptáme, jakým způsobem by měla proběhnout deagrofertizace státu. Odpověděli například europoslanec Tomáš Zdechovský, nový ministr dopravy Martin Kupka, politolog Jiří Pehe, komentátor Reflexu Bohumil Pečinka, šéfredaktor Deníku Referendum Jakub Patočka či senátorka Miroslava Němcová.

PŘEDPLATNÉ TÝDENÍKU FORUM ZDE

Zásadním materiálem je ale samozřejmě vzpomínka na Václava Havla. Za pár dní to bude deset let, co si připomeneme jeho odchod. My jsme to udělali prostřednictvím fotografií Jana Šibíka, textů Tomáše Klvani a Petra Placáka a krátkých vzpomínek exprezidenta Heinze Fischera, zpěvačky Suzanne Vega a dramatika Toma Stopparda. Celý blok rozhodně stojí za vaši pozornost.

Kolegové z Hlídacího psa píší o tom, proč není možné podívat se na majetková přiznání politiků nebo o slibech Andreje Babiše v Ústeckém kraji, kde si přivlastňuje úspěchy a prezentuje velké plány, zatím ale vzbudil pozornost jen znárodňováním Řípu. Podívali se také na nesmyslné zákony v českém právním řádu.

Politický rozhovor je tentokrát se senátorem Pavlem Fischerem o eskalaci napětí na Ukrajině. Toto téma ostatně více rozpracováváme v zahraniční rubrice nebo v komentářích. A pokud jde o světová témata, nezapomínáme ani na olympiádu v Číně.

Velké kulturní interview jsme vedli s Romanem Holým, píšeme o Spielbergově West Side Story a Věra Tydlitátová v Nové Orientaci připomíná výročí teroristického útoku na Boeing 747 nad skotským Lockerbie. Historie se věnuje sbírce umění komunistického ministra vnitra Rudolfa Baráka a Jiří X. Doležal sepsal „Malou encyklopedii očkovacích bludů“. Běžte do trafik!