Týdeník FORUM: Moc se vrací do parlamentu, rozhovor s Bendou nebo věčný náčelník Landa

()

Je tu další číslo Týdeníku FORUM. O čem je? O tom nejdůležitějším pro českou demokracii. Moc se totiž konečně po letech vrátí tam, kam patří: do parlamentu. Stane se tak pravděpodobně po ustavující schůzi sněmovny. Píšeme o vznikající vládě, ale také o tom, jaké scénáře se nabízejí, pokud by prezident Miloš Zeman nejednal.

Bude se jednat o článku 66? Jmenuje Zeman premiérem Petra Fialu? Vypadá to, že se tak stane, ale jasno ještě není. Ústavní právník Jan Wintr v textu Jaroslava Bicana vysvětlil, co by měly poslanecká sněmovna a senát dělat. Podívali jsme se na to, kdo by měl ve vládě obsadit které ministerské křeslo, a připomínáme naprosto bizarní výrok Václava Klause o “zlu v očích” Markéty Pekarové Adamové. Proč se jí ruská fronta tak bojí?

PŘEDPLATNÉ TÝDENÍKU FORUM

Kolegové z Hlídacího psa se podívali na to, jak se Andrej Babiš choval k Angele Merkelové. Záleží ovšem na tom, jestli u toho zrovna byla, nebo ne. A také jsme sledovali podivný příběh razítka Miloše Zemana. Když jsme u prezidenta, hovořili jsme s dlouholetým poslancem Markem Bendou, mj. o tom, kdo by měl kandidovat na prezidenta.

Jiří X. Doležal sepsal portrét zpěváka Daniela Landy, který už zase proti něčemu bojuje. Tentokrát proti opatřením, která mají bránit šíření nemoci covid-19. Je to fascinující příběh, který stojí za přečtení. A od JXD přinášíme také analýzu toho, jak se na mapě Česka kryjí volební výsledky, proočkovanost nebo exekuce.

Slyšeli jste o tom, že Portugalsko má naočkováno 98 procent populace, která by měla vakcínu dostat? Je to tak. A to přesto, že ještě na jaře na tom země byla podobně jako Česko. My jsme se podívali na příběh generála, který za tímto úspěchem stojí. I to vás bude bavit.

V ekonomice si můžete přečíst, jak vláda (ne)vyplácí náhrady škody za covid firmám. Vyznamenání tentokrát uděluje operní pěvkyně Olga Jelínková a hudbě se věnuje i velký rozhovor – Milan Tesař mluvil s dirigentem Jakubem Hrůšou. Viděli jsme nový film Pedra Almodóvara, Nová Orientace je o reflexi českého komunismu a přinášíme také reportáž z jedné zvláštní věznice.

Stojí to za to! Tak nezapomeňte jít do trafiky nebo si koupit předplatné ZDE.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články