Týdeník FORUM o Ukrajině. Jak zastavit Putina?

()

Aktuální číslo Týdeníku FORUM se samozřejmě věnuje ruské agresi na Ukrajině. Přinášíme analýzy, fotografie, komentáře i rozhovor, v nichž se čtenáři dozví všechno důležité, co s tématem souvisí.

Hlavním materiálem čísla je rozhovor s bezpečnostním poradcem premiéra Petra Fialy Tomášem Pojarem. S ním souvisí příspěvek Ivana Gabala, který obsahuje osm bodů, jež se týkají hlavní otázky těchto dnů: Jak zastavit zločince a agresora Vladimira Putina? 

Další strany věnujeme fotografiím, ať už těm přímo z války, nebo z České republiky – byli jsme se podívat v Kongresovém centru, ale také třeba u ruské ambasády, u níž lidé zásadně vylepšili okolí a atmosféru pro ty, kteří tam chodí do práce.

Jan Jandourek se ve své analýze věnuje tomu, jak je na tom ruská společnost. Přinášíme syrovou realitu. Rozebíráme válečné zločiny ruské armády, protože nejen Putin, ale i další lidé patří před soud v Haagu. Není to lehké čtení, ale přinášíme konkrétní příběhy a svědectví. V této válce totiž Rusové vraždí i děti.

Také komentáře se samozřejmě věnují aktuální situaci. Pavel Šafr připomíná někdejší ruské kolaboranty u nás, Johana Hovorková píše o tom, že členové vlády neměli chodit na rozdávání vyznamenání, a Petr Hlaváček se věnuje zahraniční politice kabinetu Petra Fialy. Tomáš Klvaňa rozebral celou krizi z hlediska politických změn, které nevyhnutelně nastanou.

Magdalena Sodomková napsala reportáž z ukrajinsko-polské hranice zaměřenou na problémy ukrajinských žen a dětí. Jsou to těžké osudy a příběhy, protože je tahle válka zasáhla neuvěřitelně. A samozřejmě jsme nezapomněli ani na demonstraci na Václavském náměstí, kde si Češi vyslechli projev Volodymyra Zelenského.

Ale i v této těžké době je tu kultura. Když už nebudete chtít myslet na hrůzy války, přečtěte si skvělý článek o legendárním Jacku Kerouacovi nebo třeba bizarnímu domu politického podnikatele Tomia Okamury. Co myslíte, má tam taky rovné zdi?

A nakonec zpět k ruské ambasádě. Znáte příběh domu, kde sídlí? Komu patřil a koho okradl československý stát pod vedením Edvarda Beneše? Určitě si zajistěte Týdeník FORUM – a i to se dozvíte.

Běžte do trafiky!

Otevřít aktuální vydání Týdeníku FORUM →