Týdeník FORUM: Omluva českému venkovu a rozhovor s Pavlovým poradcem Petrem Kolářem

(FORUM 24)

FOTO: FORUM 24

Vychází nový Týdeník FORUM. Již nyní je k dispozici na webu tydenikforum.cz pro digitální předplatitele. Na místě hlavního rozhovoru najdete vyprávění diplomata Petra Koláře, který stál po boku Petra Pavla po celou dobu kampaně.

Petr Kolář podporoval dlouhé měsíce před volbou Petra Pavla jako jeho blízký přítel i neformální poradce. Kolář vzpomíná, jak se rodilo Pavlovo odhodlání kandidovat a s jakými záměry do tohoto klání šel.

K prezidentské volbě si dále můžete v Týdeníku FORUM přečíst analýzu Johany Hovorkové o proměnách voličských nálad v sudetetch a Omluvu Pavla Šafra českému venkovu za jeho chronické podceňování. Nakonec se totiž ukázalo, že voličské chování venkova bylo obdivuhodné a ve většině krajů zcela odlišné od minulých voleb.

Další analýzu přináší Alexandra Alvarová v textu „Prezidentské volby jsou válka. Doslova.“ Píše, že Babiš udělal fatální chybu, když se snažil udělat z voleb referendum o bezpečnostní situaci v zemi. Trapného zklamání příznivců Ruska z české prezidentské volby si všímá Jiří X. Doležal v článku „Dezinformační scéna náhle osiřela“.

Dominantním článkem v oddechové a kulturní sekci aktuálního Týdeníku FORUM je portrét rockové hvězdy Iggyho Popa od Mardošy, baskytaristy skupiny Tata Bojs a velkého Iggyho fanouška.

Čtenáře také zaujmou ukázky cen výtvarných děl z pražských aukčních síní, které doprovázejí rozhovor s majitelem jedné z nich, Jakubem Slukou.

Tradiční součástí čísla je rovněž pokračování komiksového seriálu Dezoland Štěpána Mareše.

PŘEČTĚTE SI TÝDENÍK FORUM NA TYDENIKFORUM.CZ NEBO SI HO PŘEDPLAŤTE NA PREDPLATNE.TYDENIKFORUM.CZ.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články