Týdeník FORUM poskytl azyl legendárnímu mimozemšťanovi. Jeho poslední dobrodružství vyjde příští čtvrtek

Ilustrační foto. (Štěpán Mareš)

Ilustrační foto. | FOTO: Štěpán Mareš

Poslední, 1422. dobrodružství legendárního mimozemšťana, byť pod jiným názvem, vyjde na stránkách Týdeníku FORUM a komiks tím ukončí svou osmadvacetiletou existenci. Jeho autoři budou připravovat pro Týdeník FORUM nový seriál.

Těm, kteří tento týden sledovali smutný konec Zeleného Raoula v časopise Reflex, ale i těm, kteří o náhlém ukončení nejdéle vycházejícího komiksového seriálu v Evropě dosud nevědí, připomeňme základní fakta. 

Po dvaceti osmi letech bylo autorům stručným e-mailem oznámeno, že s nimi redakce končí spolupráci. Ukončení komiksu bylo tak náhlé a překotné, že došlo k paradoxní situaci. Jakkoli se Zelený Raoul objevil naposled na stránkách Reflexu tento čtvrtek (1421. díl), zůstal tvůrcům v tužce ještě jeden díl, který v okamžiku, kdy přišlo oznámení o ukončení spolupráce, měli už rozpracovaný. Nemluvě o tom, že se nemohli se svými čtenáři ani rozloučit.  

S nezištnou nabídkou přispěchal naštěstí Týdeník FORUM a definitivně poslední, čtrnáctistý dvacátý druhý díl seriálu, na němž autoři společně pracovali 28 let, nazvaný Foldyna a ruský lidojed, otiskne na svých stránkách. 

Je tu tak situace jako stvořená pro sběratele vyhledávající artefakty, jejichž jedinečnost vznikla chybou anebo shodou neočekávaných okolností. Bývala to poštovní známka s dvěma chybějícími zuby, mince s chybně vyraženým nápisem, nyní je to komiks, jenž ukončí svou bezmála třicetiletou existenci jedinou epizodou, která vyjde jinde než na stránkách časopisu, s nímž byl po celou existenci spojený. Stane se tak navíc ve velkém formátu a speciální úpravě. Loučení má být jak se patří.

Navíc se autoři seriálu Zelený Raoul v čele s kreslířem Štěpánem Marešem domluvili s redakcí Týdeníku FORUM na dlouhodobé spolupráci. Jejich společné první dílo vyjde hned následující týden. Z toho důvodu si Týdeník FORUM příští čtvrtek i následující čtvrtek určitě kupte. A pokud si ještě dnes předplatíte Týdeník FORUM ZDE, budete moci nový komiks číst každý týden a o nic nepřijdete.