Týdeník FORUM: Poslední dárek hradní partě od Babišovy vlády

()

Když končila vláda Andreje Babiše, rozdávaly se dárky. Ještě tři dny po volbách byla podepsána důležitá smlouva, díky níž dostali lidé Miloše Zemana 700 hektarů lesa v lánské oboře. Že je to bizarní? No ano. Asi si také myslíte, že prezident nechodí právě často na lov, viďte? Čtěte o tomto bizarním převodu majetku v aktuálním čísle Týdeníku FORUM!

Ale nebojte se, není to tak, že si koupíte Týdeník FORUM a budete v něm číst pouze o osazenstvu Pražského hradu, i když se jedná o věc, která naprosto odpovídá tomu, na co jsme posledních devět let zvyklí. Papalášství, žádné ohledy na pravidla, vlastní prospěch, to je všechno, o co jde.

Věnujeme se také potížím Starostů a nezávislých. Za zásadní považujeme případ Vlasty Parkanové, které orgány činné v trestním řízení zničily deset let života. V Týdeníku FORUM najdete celý případ, ale také anketu mezi právníky a politiky o tom, jaké následky by měli nést lidé, kteří za téměř nekonečným trestním stíháním stojí.

PŘEDPLATNÉ TÝDENÍKU FORUM ZDE

Velký rozhovor jsme tentokrát udělali s režisérkou Helenou Třeštíkovou, která nedávno uvedla filmy Ester nebo Karolína. Její časosběrné dokumenty zná každý – jak náročná taková věc vlastně je? A kulturní rubrika je tentokrát například o románu Milana Kundery Nevědění. Neobvyklý pohled Vladimíra Justa vám ukáže, jak souvisí s Václavem Havlem. A samozřejmě se věnujeme velkému fenoménu poslední doby, seriálu Devadesátky, který se pomalu, ale jistě stává hitem.

V komentářích jsme se zaměřili například na (ne)ohlášenou kandidaturu generála Petra Pavla na post prezidenta. Rubrika Portrét se věnuje výročí narození architekta Josipa Plečnika, který se nesmazatelně zapsal do toho, jak vlastně dnes známe Prahu. A Jiří X. Doležal píše o antivaxerských a ezo inklinacích herce Jaroslava Duška. A to je velká podivnost.

Milí čtenáři, je toho mnoho, co v našich novinách najdete, tak nezapomeňte zajít do trafiky! Nebo si Týdeník FORUM předplaťte ZDE.