Týdeník FORUM: Přinášíme portrét Zelenského. Lídra, který čelí brutální agresi Ruska

()

Ve čtvrtek vychází další číslo Týdeníku FORUM, které je z velké většiny věnováno agresivnímu napadení Ukrajiny Ruskou federací. Přinášíme unikátní portrét prezidenta Volodymyra Zelenského nebo velký rozhovor s opozičním ruským historikem Andrejem Zubovem.

Sláva Ukrajině. To je základní poselství aktuálního čísla Týdeníku FORUM. Samozřejmě to nejde jinak, než abychom se věnovali válce, kterou na Ukrajině rozpoutal Vladimir Putin. V tomto vydání proto nenajdete některé rubriky, na které jste zvyklí.

PŘEDPLATNÉ ZDE

Přinášíme velký rozhovor s historikem Andrejem Zubovem. Tento profesor je představitelem ruské opozice a natvrdo pojmenovává, co se vlastně v jeho zemi děje. Samozřejmě zde najdete řadu silných fotografií z konkrétních postižených míst, ale třeba i z demonstrace na Václavském náměstí.

Zajímavý pohled nabízí texty Františka Kalendy o postoji jednotlivých zemí k celé situaci, speciální prostor věnuje Tobiáš Lipold Číně. Důležité jsou i ekonomické aspekty, například to, zda se dokážeme konečně zbavit ruského plynu.

Jiří X. Doležal se věnuje činnosti hackerů, ptáme se, zda je správné zakazovat dezinformační weby a jestli na to vlastně máme zákony – o tom hovoří Aleš Rozehnal. Komentujeme osvícení Václava Klause a Miloše Zemana, zákazy účasti ruských sportovců ve sportu nebo lži ruské propagandy. Nezapomněli jsme na nic.

A uprostřed Týdeníku FORUM najdete plakát, který si můžete pověsit doma, v kanceláři nebo kdykoli jinde: ukrajinskou vlajku s nápisy STOP PUTINOVI a Sláva Ukrajině. Abychom všichni dali najevo svoji solidaritu!

Tohle číslo Týdeníku FORUM si kupte, protože bohužel prožíváme historickou chvíli. Předplatit si jej můžete ZDE.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články