Týdeník FORUM: Přinášíme portrét Zelenského. Lídra, který čelí brutální agresi Ruska

()

Ve čtvrtek vychází další číslo Týdeníku FORUM, které je z velké většiny věnováno agresivnímu napadení Ukrajiny Ruskou federací. Přinášíme unikátní portrét prezidenta Volodymyra Zelenského nebo velký rozhovor s opozičním ruským historikem Andrejem Zubovem.

Sláva Ukrajině. To je základní poselství aktuálního čísla Týdeníku FORUM. Samozřejmě to nejde jinak, než abychom se věnovali válce, kterou na Ukrajině rozpoutal Vladimir Putin. V tomto vydání proto nenajdete některé rubriky, na které jste zvyklí.

PŘEDPLATNÉ ZDE

Přinášíme velký rozhovor s historikem Andrejem Zubovem. Tento profesor je představitelem ruské opozice a natvrdo pojmenovává, co se vlastně v jeho zemi děje. Samozřejmě zde najdete řadu silných fotografií z konkrétních postižených míst, ale třeba i z demonstrace na Václavském náměstí.

Zajímavý pohled nabízí texty Františka Kalendy o postoji jednotlivých zemí k celé situaci, speciální prostor věnuje Tobiáš Lipold Číně. Důležité jsou i ekonomické aspekty, například to, zda se dokážeme konečně zbavit ruského plynu.

Jiří X. Doležal se věnuje činnosti hackerů, ptáme se, zda je správné zakazovat dezinformační weby a jestli na to vlastně máme zákony – o tom hovoří Aleš Rozehnal. Komentujeme osvícení Václava Klause a Miloše Zemana, zákazy účasti ruských sportovců ve sportu nebo lži ruské propagandy. Nezapomněli jsme na nic.

A uprostřed Týdeníku FORUM najdete plakát, který si můžete pověsit doma, v kanceláři nebo kdykoli jinde: ukrajinskou vlajku s nápisy STOP PUTINOVI a Sláva Ukrajině. Abychom všichni dali najevo svoji solidaritu!

Tohle číslo Týdeníku FORUM si kupte, protože bohužel prožíváme historickou chvíli. Předplatit si jej můžete ZDE.