Týdeník FORUM: Vrátí český stát majetek Lichtenštejnům? Je tu zásadní soudní spor

()

Týdeník FORUM ve svém aktuálním vydání mapuje spor České republiky s Nadací knížete Lichtenštejna. Lichtenštejnové žádají navrácení svého majetku proto, že jsou neprávem českými úřady již od roku 1945 označováni za Němce. Spor nyní řeší Evropský soud pro lidská práva – a my jsme se podívali, o co jde, jak věc vznikla a o které nemovitosti, jež má momentálně v držení stát, se jedná.

Další zásadní kauzou Týdeníku FORUM je částka, kterou vyplatily veřejné instituce vydavatelství Mafra Andreje Babiše za inzerci, předplatné a další služby. Je to obrovské číslo a podílela se na něm ministerstva, kraje, obce, ale i různé další, i kulturní instituce. A tato skandální praxe musí skončit!

Dalším tématem jsou odposlechy a jejich nadužívání zejména některými českými novináři. A věnujeme se samozřejmě i zahraničním tématům, Libor Dvořák v Týdeníku FORUM píše o zákazu ruského Memorialu. Asi jste si také všimli, že uběhl právě rok od útoku na Kapitol. Vrátí se Donald Trump? Jaké má šance? To je další velké téma.

I kultura tentokrát nabízí mnohé. Milan Tesař udělal velký rozhovor s Tomášem Kačou, který opravdu dokázal, že nic není nemožné, a dostal se na místa, o nichž se mu nikdy ani nesnilo. Je jasné, že píšeme i o aktuálním největším hitu, filmu K zemi hleď!.

Publicistika otevírá téma žen-novinářek, ale z poněkud nečekaného pohledu. V Nové orientaci si přečtete, že konzervatismus rozhodně není nepřítelem planety, naopak existuje zelená konzervativní politika, která má smysl. V Týdeníku FORUM najdete také portrét italského režiséra Paola Sorrentina, který natočil autobiografický film.

Je toho opravdu mnoho, tak nezapomeňte jít do trafiky nebo si pořídit předplatné na www.tydenikforum.cz!

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]