Týdeník FORUM: Vrátí český stát majetek Lichtenštejnům? Je tu zásadní soudní spor

()

Týdeník FORUM ve svém aktuálním vydání mapuje spor České republiky s Nadací knížete Lichtenštejna. Lichtenštejnové žádají navrácení svého majetku proto, že jsou neprávem českými úřady již od roku 1945 označováni za Němce. Spor nyní řeší Evropský soud pro lidská práva – a my jsme se podívali, o co jde, jak věc vznikla a o které nemovitosti, jež má momentálně v držení stát, se jedná.

Další zásadní kauzou Týdeníku FORUM je částka, kterou vyplatily veřejné instituce vydavatelství Mafra Andreje Babiše za inzerci, předplatné a další služby. Je to obrovské číslo a podílela se na něm ministerstva, kraje, obce, ale i různé další, i kulturní instituce. A tato skandální praxe musí skončit!

Dalším tématem jsou odposlechy a jejich nadužívání zejména některými českými novináři. A věnujeme se samozřejmě i zahraničním tématům, Libor Dvořák v Týdeníku FORUM píše o zákazu ruského Memorialu. Asi jste si také všimli, že uběhl právě rok od útoku na Kapitol. Vrátí se Donald Trump? Jaké má šance? To je další velké téma.

I kultura tentokrát nabízí mnohé. Milan Tesař udělal velký rozhovor s Tomášem Kačou, který opravdu dokázal, že nic není nemožné, a dostal se na místa, o nichž se mu nikdy ani nesnilo. Je jasné, že píšeme i o aktuálním největším hitu, filmu K zemi hleď!.

Publicistika otevírá téma žen-novinářek, ale z poněkud nečekaného pohledu. V Nové orientaci si přečtete, že konzervatismus rozhodně není nepřítelem planety, naopak existuje zelená konzervativní politika, která má smysl. V Týdeníku FORUM najdete také portrét italského režiséra Paola Sorrentina, který natočil autobiografický film.

Je toho opravdu mnoho, tak nezapomeňte jít do trafiky nebo si pořídit předplatné na www.tydenikforum.cz!