Tyson Fury překvapil. Požádal o vyškrtnutí z boje o významné ocenění

Tyson Fury (IG @gypsyking101)

Tyson Fury | FOTO: IG @gypsyking101

Mistr světa v těžké váze Tyson Fury překvapil všechny sportovní fanoušky. Jak upozornil deník Daily Mirror, slavný boxer požádal BBC, aby ho vyškrtla z užšího výběru pro ocenění Sportovní osobnost roku. Zřejmě však bude mít smůlu.

Dvojnásobný světový šampion v těžké váze byl do výběru zařazen za svůj výkon v zápase s Deontayem Wilderem, kterého porazil v únoru letošního roku. Pro kontroverzního sportovce se před očekávaným zápasem s Anthonym Joshuou jednalo o velmi důležitý souboj, jímž upevnil své postavení v boxerském světě.

Ocenit však Fury nechce. Raději by totiž uvítal obdiv svých fanoušků. „Toto je zpráva pro BBC a cenu SPOTY,“ říká boxer ve videu zveřejněném na instagramu. „Odstraňte mě, prosím, ze svého seznamu, jsem lidový šampion a nepotřebuji žádná ocenění. Vím, kdo jsem a co jsem ve sportu dokázal,“ dodal. Zároveň vyzval své fanoušky, aby pro něj v žádném případě nehlasovali. 

Eric Drooker

Jak se ovšem ukázalo, nebude vše podle Furyho představ. BBC totiž vyškrtnutí odmítla. „O užším výběru rozhoduje panel nezávislých odborníků, který vybírá uchazeče na základě jejich sportovních úspěchů. Na tomto základě zůstane Tyson Fury na seznamu SPOTY 2020,“ uvedla pořádající televizní stanice.

Dvaatřicetiletý boxer měl šanci ocenění získat již v době, kdy porazil Vladimira Klička a získal tak svůj první mistrovský pás. BBC ho ovšem tehdy kvůli rasistickým výrokům vyškrtla z užšího seznamu nominovaných. 

Skandály provázejí celou Furyho kariéru. Sám boxer tvrdí, že trpí bipolární poruchou, dříve známou jako maniodepresivní psychóza. Kvůli depresím se podle slavného sportovce neuskutečnila odveta s Kličkem. Fury se totiž místo tréninku utápěl v alkoholu a „léčil“ se i braním kokainu.

Favoritem letošních cen SPOTY je podle očekávání Lewis Hamilton. Britský pilot formule 1 totiž letos svým sedmým titulem mistra vyrovnal rekord fenomenálního Michaela Schumachera. Rozvířil tak debatu o tom, kdo je nejlepším jezdcem všech dob.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články