Tyson předvedl skvělou formu. Podvádí, bere steroidy, tvrdí bývalý zápasník UFC

Mike Tyson je v ostrém tréninku. (IG @miketyson)

Mike Tyson je v ostrém tréninku. | FOTO: IG @miketyson

Za několik dní nastane moment, v nějž už věřil málokterý fanoušek boxu. Mike Tyson se vrátí do ringu, kde se utká s Royem Jonesem Jr. a možná tak dokáže, že ani ve svém věku nepatří do starého železa. Zázračnou proměnu a získání formy populárního kontroverzního boxera ovšem začal zpochybňovat Chael Sonnena, bývalý MMA zápasník.

Podle Sonnena se od dob, kdy v minulosti člen boxerské Síně slávy podváděl na dopingových testech, nenastala žádná změna. „Tyson přiznává, že dříve bral kokain, přitom na to nikdo díky jeho podvodům u testů nepřišel. Za tu dobu se u něj nic nezměnilo. Momentálně jede na PED,“ říká ve videu na YouTube bývalý fighter v UFC.

PED je zkratku anglického výrazu Performance-enhancing drugs, jedná se o látky zvyšující výkon. Pro laiky známé především jako steroidy. 

Sonnena k jeho tvrzení přiměly především příspěvky na Tysonových sociálních sítích. Na nich čtyřiapadesátiletý boxer předvádí výbornou formu, kterou mu mohou závidět i daleko mladší bojovníci.

Tyson se chystá na comeback. (zdroj: IG @miketyson)

„V jeho věku je nepravděpodobné, že by se dostal do formy a přitom zůstal čistý,” uvedl Sonnena. 

Tysonův comeback je naplánován na 28. listopadu a rozhodně se jedná o nejočekávanější boxerské představení v letošním roce. Není divu, Iron Mike se do ringu vrací po patnácti letech. Tehdy prohrál s Kevinem McBridem a boxerky pověsil na hřebík.

Jak se dokázal Tyson dostat do formy? (zdroj: IG @miketyson)

Posléze zaujal především konvertováním k islámu, několikaletou přeměnou na vegana či účinkováním v několika filmech, včetně úspěšné Pařby ve Vegas.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články