Tyto volby ještě neskončily, tvrdí Trumpův právník. Bidenův nárok na prezidentství je prý falešný

ČTK

Donald Trump | FOTO: ČTK

Právě bylo zveřejněno další prohlášení z kruhů Trumpovy kampaně, a to poté, kdy odhady ukazují, že Joe Biden je v Pensylvánii na vzestupu. Pokud tam zvítězí, získá prezidentský úřad.

V Trumpově týmu to ale vidí jinak. „Tyto volby ještě neskončily,“ říká podle BBC právník Matt Morgan.

Pavel Hofman

„Falešná projekce Joea Bidena jako vítěze je založena na výsledcích ve čtyřech státech, výsledcích, které zdaleka nejsou konečné.“

Morgan bez důkazů tvrdí, že hlasovací lístky v Georgii byly „neoprávněně sebrány“ a že v Pensylvánii neměli volební pozorovatelé „smysluplný přístup“ ke sčítání, přestože jim včera soudce další přístup povolil.

Trumpův právník také popírá, že Arizona půjde za Bidenem, jak předpokládalo několik zpravodajských stanic, a tvrdí, že „tisíce“ hlasovacích lístků byly v Nevadě odevzdány neoprávněně.

„Biden se na tyto státy spoléhá kvůli svému falešnému nároku na Bílý dům, ale jakmile budou volby definitivní, prezident Trump bude znovu zvolen,“ uzavřel Morgan.

Jenže neexistují žádné důkazy o rozsáhlých volebních podvodech a Trumpova kampaň nenabídla žádné důkazy.

Reportér BBC Anthony Zurcher píše: „Už to nebude dlouho trvat. Přes noc Joe Biden předběhl Donalda Trumpa v Georgii. A s poslední várkou zveřejněných součtů hlasů se Biden ujal vedení nad Trumpem v Pensylvánii. Těch 16 volitelských hlasů by stačilo k zaručení alespoň vyrovnaného počtu hlasů ve sboru volitelů… Pensylvánie dodá Bidenovi Bílý dům sama… jakmile se usadí prach, výsledky budou takové, jaké jsou. A v Delaware se Biden nejspíš usmívá.“

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner