U Němce doma našla policie sovětskou raketu vzduch-vzduch a miny

repro: spiegel.de

Při prohlídce bytu v Magdeburku policie odhalila a zabavila velké množství munice a různé části zbraní. Nebylo toho málo. Nález zabral několik stěhovacích boxů, ve kterých se ocitly miny, granáty a další předměty.

Zbraně pocházejí především z doby z první a druhé světové války. Více podrobností o této zvláštní sbírce policejní mluvčí nesdělil. Fotografie z policejní akce ale ukazuje dva pracovníky pyrotechnické služby, kteří odnášejí sovětskou raketu vzduch-vzduch.

Úředníkům kriminální policie pomáhala jednotka speciálního nasazení (SEK).

Policie ví, kdo byl majitelem této sbírly, jde o 33letého muže, jehož jméno nebylo zveřejněno. Během zásahu ve svém bytě nalezen nebyl, ale policie zná místo jeho pobytu a bude ho prý kontaktovat.

Zemský kriminální úřad nyní vyšetřuje, zda se mezi nalezenými předměty nachází nějaká „živá munice“. Podle toho se zjistí, zda došlo k porušení zákona o kontrole válečných zbraní. Právě takové podezření policie má. Od koho dostaly úřady typ na tuto soukromou „zbrojnici“ není známo.

Kolik nelegálních zbraní je v Německu v oběhu, není jasné, protože k tomu nejsou k dispozici ani základní čísla. Výzkum listu ZEIT ONLINE se ale zabýval tím, kolik zbraní bylo v roce 2016 nezákonně objednáno přes sociální sítě. Tyto objednávky se připisují strachu z uprchlíků. Ve stejném roce si mnoho lidí v nezvyklé míře pořizovalo „malý zbrojní průkaz“. Ten umožňuje vlastnit a nosit například signální a plynové pistole.

Pro těžší střelné zbraně platí, že kdo má příslušný doklad, může mít pistoli, pušku a podobné zbraně jako sběratelský předmět nebo pro jiné konkrétní účely. Kdy a kde může zbraň nosit s sebou nebo z ní střílet, určují vždy přesná pravidla. V některých případech je pro velké zbraně ještě třeba zvláštní licence.

(Zdroj: Spiegel.de)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner