Ublížený nářek a křeč. Babišovi vadí vyšetřování otravy Bečvy

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) (Úřad vlády / se souhlasem)

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) | FOTO: Úřad vlády / se souhlasem

Andrej Babiš ve svém nedělním ublíženém pořadu Čaulidi upozornil jednoznačně na to, co ho bolí a co je mu hodně nepříjemné. Jde o Bečvu a vyšetřování loňské otravy života v této řece. Premiérovi vadí, že poslanci chtějí mimořádnou schůzi sněmovny, která se otravou bude zabývat.

Opakovaně naříkal, že jde o lidový soud, že poslanci chtějí být oškliví na něj. „Oni se rozhodli vám namluvit, že já s tym mám něco společného.  Lidoví soudci,“ naříká ve videu Babiš. O poslancích, kterým jde o důkladné vyšetření nehody a nalezení skutečného viníka, říká, že jsou to lidoví soudci. A moc mu nejdou počty. Říká: „Tyhle tři lidoví soudci. Jurečka, Pekarová, Adamová…“

Miloš Zeman s Vladimirem Putinem (ČTK)

Je udivující, jak moc vláda Andreje Babiše nechce, aby byla důkladně vyšetřena nejhorší ekologická katastrofa v posledních letech v České republice. Ministr životního prostředí a exmanažer Agrofertu Richard Brabec se do vyšetřování zamotal hned po nehodě. Následně byl zdravotně indisponován. Když se má nehoda řešit na půdě parlamentu, majitel Agrofertu se zlobí a ječí cosi o lidovém soudu.

Je to zvláštní. Skoro to vypadá, jako by se toho oba pánové báli. Když Babiš tvrdí, že jeho firma DEZA za otravu nemůže, tak proč se brání vyšetřování? Proč nechce téma řešit ve sněmovně? Nemá se přeci čeho bát. Nebo má?

Pan premiér při nedělním natáčení evidentně nebyl ve formě. Téma Otrava Bečvy totiž dokázal jednou větou přetavit v něco úplně jiného. V myšlenku na zmrazení platů politiků. Naříkal, jak opozice nechce zmrazit platy politiků. Opět si ale naběhl, protože asi zapomněl, že on má se svojí koalicí ANO, KSČM, ČSSD ve sněmovně většinu, čili to zmrazení musí prosadit on. A dosud neprosadil.

Celkově byl Babiš v křeči, celých dvacet minut více či méně naříkal a útočil na opozici. Rozhodně nepůsobil jako suverénní vládce předvolebních průzkumů, který by měl za pár týdnů drtivě vyhrát volby. Spíše to vypadalo, že ho něco moc rozhodilo.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články