Ubohé: Soukup se Zemanem zneužili Ledeckou, aby poplivali Českou televizi

ČTK

Zlatá Ester Ledecká | FOTO: ČTK

Veřejnoprávní televize je patrně největším nepřítelem Jaromíra Soukupa. Majitel a ředitel TV Barrandov, který si hraje i na zdejšího moderátora, to opět dokázal ve čtvrtečním Týdnu s prezidentem. Za důrazného přitakávání Miloše Zemana tentokrát zneužil olympijský úspěch Ester Ledecké, aby zkritizoval Českou televizi, která podle uvaděče debaty s hlavou státu naprosto nezvládla přenos zlaté jízdy české, v tomto případě lyžařky.

Jaromír Soukup se vyzná skutečně ve všem. Nejen, že ví, jak se vede televize, vydávají časopisy a „perfektně“ moderují politické debaty, ale nyní se ukázalo, že rozumí i superobřímu slalomu. Jinak by si o něm přece nemohl tak erudovaně vyprávět s prezidentem, známým odpůrcem jakékoliv sportovní aktivity.

Celé téma se však do každotýdenního medailonku hlavy státu, ve kterém za zdatné podpory „moderátora“ plive špínu na všechny, kteří mu nepoklonkují, dostalo pouze proto, aby bylo kdy pomluvit Českou televizi, oběma pány tak nenáviděnou.

Majitel komerční televize sice nejprve ocenil zázračný úspěch Ledecké, ale ihned se „vrhl“ hlavně na komentátora Petra Vichnara a jeho kolegyni ve studiu ČT Lucii Hrstkovou. Tu označil za „jakousi expertku“. Sportovkyně, která se zúčastnila olympijských her a na zimní univerziádě dokázala posbírat všechny druhy medailí, si asi nezaslouží, aby si o ní Soukup něco nastudoval, ačkoliv se tak rád chlubí, že si „někde přečetl“.

Když už se pustil do veřejnoprávní televize Soukup, nemohl se Zeman nepřidat. Podle něj závistiví lidé hledají chyby a to dokazuje, jací lidé v médiu veřejné služby pracují.

Ačkoliv je zvykem, že se každý týden mstivý prezident a jeho věrný novinář „obouvají“ do České televize, je nechutné, že k tomu zneužijí i svátek sportu a jméno lyžařky, o které by se mělo hovořit s velkou úctou a nespojovat ji s ničím jiným než jejími skvělými sportovními výsledky.

Právě v této situaci potřebujeme nezávislá média. Pomozte i nám a předplaťte si Revue FORUM ZDE! Děkujeme.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner