Účinné bezpečnostní opatření se nabízí: Pokojný odsun prezidenta z Hradu

ČTK

Ilustrační foto | FOTO: ČTK

Karel Schwarzenberg se vyjádřil proti tomu, že se z Pražského hradu stává policejní sídlo. To je naprosto OK, díky za to. Učinil tak na tiskovce, zahajující volební kampaň TOP 09 pro volby do krajských zastupitelstev. Tím je dáno, že to přece jen nevzbudí až tak velkou pozornost (je to v první řadě pražský problém). To samozřejmě není vina pana Schwarzenberga.

A zdůraznil zároveň, s jakou radostí Václav Havel před 25 lety otvíral Hrad občanům. A tady bych chtěl zdůraznit, že akce pana Zemana by nebyla o nic menší zvěrstvo, kdyby byl býval kdysi Václav Havel otvíral Hrad občanům jen se skřípěním zubů. Vyvádění pana Zemana vůbec nijak s Václavem Havlem nesouvisí, ani v dobrém, ani ve zlém. Je jen s podivem, že se k tomu zatím vyjádřila jen TOP 09 a vlastně jen okrajově. Pravda, prázdniny a návštěva kancléřky Merkelové to zastínily. Ale zrovna třeba mně ta Zemanova buzerace vadí víc než všichni uprchlíci dohromady (stejně tu žádní nejsou) a paní Merkelová navrch.

A hlavně a především: K tomu, aby se problém vyřešil, není nutné ani čekat rok a půl na prezidentské volby, ani vyvolávat neproveditelný „impeachment“. Stačí prostě pana prezidenta vzít a přemístit či odsunout z Hradu do nějaké jiné hezké a důstojné lokality. Pak bude moci do bezpečnostních opatření na Pražském hradě mluvit stejně málo, jako dnes může mluvit do bezpečnostních opatření na Buchlově.

Glosa vyšla v internetovém politickém zápisníku Bohumila Doležala Události.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner