Účinný Babišův návod, jak v jedné větě urazit všechny. Je to talent

Premiér Andrej Babiš (ANO) (ČTK)

Premiér Andrej Babiš (ANO) | FOTO: ČTK

Jsme sice úplně nejlepší, jen to svět neví, ale přesto se náš pan premiér jel poučit do Maďarska, jak zatočit s čínským virem, a to i pomocí ruské vakcíny Sputnik V. Nejspíše vyráběné v Indii.

Pan premiér (nebo někdo u stroje) si zapsal na twitter upřímný povzdech: „Lituji, že jsem do Maďarska nepřijel už loni. Získali jsme tu s expertním týmem strašně moc důležitých informací pro naše rozhodování v boji s covidem-19. K dispozici nám byli nejdůležitější členové maďarské vlády i významní odborníci. Díky za to.“ (Následuje česká a maďarská vlaječka.)

FORUM 24 (archiv)

Takže pan premiér nám sděluje, že rok po vypuknutí pandemie jsme neměli „strašně důležité informace“. Že všichni čeští experti, včetně těch, kteří jsou na univerzitách v zahraničí, mu neuměli poradit. Že naši lékaři nemají zkušenosti. Že Světová zdravotnická organizace a Evropská unie nevydaly žádná doporučení. Že musel jet za Viktorem Orbánem, který po ruské jaderné elektrárně národu opatřuje ruskou vakcínu.

Takovým vyjádřením musel urazit všechny, kteří u nás o tom viru něco vědí a mají k tomu co říct a nikdo je neposlouchá. Všechny ty, kdo mu vytvářeli koncepce, a vláda se pak na ně vykašlala. Co by mu tak Orbán a spol. ještě mohli poradit? Že se boj s koronavirem nevylepší, když jsme během jednoho měsíce měli tři ministry zdravotnictví?

To chce skutečně talent udělat ze sebe neschopného jedince, který za rok nepochopil, co mu skuteční experti radí. Nevěštit z křišťálové koule, to nemusí být zrovna účinné. Musel by ale poslouchat a mít trochu osobní a politickou odvahu. Tu ovšem člověk, který při jakékoli kritice mečí jako postřelený kozel a hledá, na koho by vinu za situaci svalil, nemá.

Covid je jedna noční můra a Babiš ta druhá. Horší.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]